Kancléřova manželka Mynářová neunesla kritiku. Forejta obvinila z ponižování podřízených

Zbyněk Pecák

Alex Mynářová | FOTO: Zbyněk Pecák

Alexandra Mynářová je manželkou hradního kancléře Vratislava Mynáře. Pro Kancelář prezidenta republiky také pracuje, například natáčí popularizační videa na různá témata. Již několikrát ale byla kritizována za chování proti do té doby tradičnímu protokolu – a znovu se tak stalo po 28. říjnu, kdy při předávání státních vyznamenání seděla v první řadě. Ostře se proti tomu v deníku Blesk ozval bývalý protokolář Jindřich Forejt a Mynářová mu odpověděla na svém facebookovém profilu tvrzením, že on sám je arogantní a ponižoval podřízené.

Přestřelka na Facebooku začala nejprve sdělením  Mynářové: „Alex, jsi velmi krásná, kam ses to ale dostala? Alex, nedělá se Ti zle z toho, kde jsi a co tam naživo vidíš? A další SMS tohoto typu jsem včera dostala. Zle je mi pouze z této ,demokracie‘ v praxi. Jinak to byl krásný večer,“ zveřejnila Mynářová spolu s fotografií sebe samé na Pražském hradě. Následně už ale ty, kdo ji kritizují, jmenovala mnohem konkrétněji.

Kancléřova manželka ve čtvrtek 31. října sdílela článek deníku Blesk, v němž postupy prezidentského protokolu ostře zkritizoval právě Forejt. Večer označil doslova za „znásilňování tradic“ a řekl také, že posadit manželku státního úředníka, který je přítomen pracovně, do první řady, považuje za nemístné.

ČT

Mynářová reagovala takto: „Když byl ředitelem protokolu Jindřich Forejt, usazoval mě ve Vladislavském sále, tuším, do 13. řady. Plně jsem to respektovala. Stejně tak teď respektuji nového ředitele protokolu, který ctí rovnost muže a ženy a usazuje mě vedle manžela. Jindro, něco jsme spolu zažili a ty moc dobře víš, že co je mi na hony vzdálené, je právě arogance. Já jsem zůstala nohama na zemi. Arogance, ponižování podřízených a psychický nátlak je přeci Tvá parketa.“

Následující den ale Mynářová své prohlášení korigovala s tím, že se netýká jí samotné, protože Forejtovou podřízenou nikdy nebyla. „Když jsem zmiňovala ponižování podřízených, měla jsem skutečně na mysli podřízené/spolupracovníky nikoliv sebe. Na slova JF jsem reagovala proto, že je všude uváděn jako odborník na protokol, ale už se nezmiňují jeho vážná protokolární pochybení ani to, že je odborník na kokain, prostituty a falšování dokumentů o vzdělání,“ napsala manželka Vratislava Mynáře.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner