Kandidát Babišovy koalice do Rady ČT: Bojím se židoliberálů. Demokracie není modla

Pavel Černocký (profimedia.cz)

Pavel Černocký | FOTO: profimedia.cz

Noví členové Rady České televize vzejdou z dvanácti kandidátů, které vybral volební výbor PSP ČR. Poslanci vládní koalice a jejích spojenců (tedy ANO, ČSSD, KSČM, SPD a Trikolóry) opět protlačili většinou naprosto nepřijatelná jména. Za pozornost stojí zejména „publicista“ Pavel Černocký. Než se podíváme na různá vyjádření pana Černockého, která se objevují zejména na dezinformačních webech, připomeňme si také, že ve volebním výboru sedí „ti slušní liberálové“ z hnutí ANO, kteří tlačí právě takové osoby do kontrolního orgánu veřejnoprávního média.

Černocký je velkým oblíbencem všech možných dezinformačních médií, z čehož přímo vyplývá jeho afinita k celé široké vládní koalici. Jeho projevy nalezneme v Parlamentních listech, na Svobodném vysílači, ve Sputniku, do svého „pořadu“, který vysílá na youtube a sociálních sítích, si pozval například političku z Trikolóry Zuzanu Majerovou Zahradníkovou, ale také soudem uznaného extremistu Tomáše Vandase. To ale samozřejmě pro ty, kteří potřebují, aby upadající preference vládních stran šly zase nahoru, nehraje žádnou roli (a pokud hraje, tak pozitivní).

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Černockému samozřejmě nevyhovují konkrétní novináři, kteří jsou stále ještě v rámci celé televize nezávislí a kritičtí. „Vadí mi »rozežranost« jejího vedení, vadí mi Dvořák a hlavně pak vedení a velká většina redakce zpravodajství. I když i tady najdeme redaktory kvalitní, nepředpojaté, objektivní, jako třeba David Borek. Těším se na dobu, kdy nové vedení televize vyrazí lidi jako Fridrichová, Šámal, Wollner a Rosí,“ řekl například pro dezinformační web Parlamentní listy před několika měsíci (na dezinformační média neodkazujeme aktivním proklikem – pozn. red.).

Pan Černocký má ale celou řadu dalších zaznamenáníhodných názorů. V jiném rozhovoru pro tentýž web označil slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou za „nastrčenou figurku“ a dodal: „Liberální neomarxismus financovaný sorošovskou klikou je na Slovensku snad ještě silnější než u nás.“

Toto je další z výroků kandidáta do Rady ČT: „Demokracie pro mě není modlou. Doufám, že lidé vymyslí něco ještě lepšího. Bojím se vlády »židoboliberálů«, nikým nevolených, ale disponujících obrovským kapitálem. Bojím se ovládnutí USA takzvanou neviditelnou organizací »Deep State«. Proto fandím Trumpovi. Bojím se zlé moci Sorose. Ten se pokoušel ovládnout i naši zemi. Havel mu to byl ochoten umožnit, ale Klaus to naštěstí zarazil. Doufám a věřím ve zdravý rozum našich občanů.“

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) (ČTK)

O vévodkyni Meghan Černocký napsal, že je „podivná coura“. Prosazuje také názor, že neexistují umírnění muslimové, ale jen radikalizovaní a ti, kteří skrytě podporují teror.

Na svém facebookovém profilu také sdělil, že senátorka Miroslava Němcová je „mimořádně hloupá osoba“. Takže Černocký je kromě nepříliš vzdělaného konspirátora také xenofob a nevychovaný hulvát.

Asi nikoho nepřekvapí, že Černocký je taktéž fanouškem ruského prezidenta Vladimira Putina. „Jak ale Putina vnímají Rusové, přesněji řečeno obyvatelé Ruské federace? Většina našich médií, ovládaných zahraničními i tuzemskými multimilionáři a eurosocialisty, se nás snaží přesvědčit o síle ruské opozice, Navalného a spol. Realita je ovšem taková, že vliv opozice je naprosto marginální. Jen v jednotkách procent. Velká většina obyvatel je velmi spokojená s tím, že se Putinovi podařilo zastavit ekonomický propad a výrazně plošně zvýšit životní úroveň,“ prohlásil.

Lidé jako Černocký samozřejmě vždy existovali. V 90. letech se ale díky čím dál tím lépe vedeným médiím a díky celkové orientaci země dostali na naprostý okraj společnosti. To se v posledních letech bohužel mění, kanály se otevírají a lháři, dezinformátoři a šiřitelé nesmyslů, které mají postrašit občany, se dostávají do veřejných funkcí prezidentem počínaje a radními veřejnoprávních médií konče.

FORUM 24 (archiv)

Kdo za to může? Ve volebním výboru sedí hned několik osob z hnutí ANO, které stojí za zmínku. Taková liberálně orientovaná Barbora Kořanová, která se neustále prezentuje tím, že se stará o prosazení rovného postavení homosexuálů ve společnosti, má k tomu liberalismu tak blízko, že se na zvolení takovýchto osob (v návaznosti na předchozí volbu Hany Lipovské, Xavera Veselého a Pavla Matochy) přímo podílí. Máme tu i další slušňáky z ANO, Martina Kolovratníka nebo Patrika Nachera, který tak moc nemá rád politickou korektnost.

Všem těmto třem osobám by bylo také dobré připomenout, že do užšího výběru kvůli nim a jejich spojencům nepostoupil například Michal Klíma, dlouholetý mediální manažer, spoluzakladatel Unie vydavatelů, muž, který byl ředitelem vydavatelství Lidové noviny, Economia nebo Vltava Labe Media. Proč? Protože tady vůbec nejde o odbornost a znalost médií, ale o to, jak moc jednotliví radní poslouží Babišově vládě. Protože volby se blíží a preference padají strmě dolů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]