Otloukánek letošních voleb do Evropského parlamentu, vůdce kandidátky okamurovců Ivan David zažívá jízdu jako na tobogánu. „Špatné rozhodnutí, doktor David není typ rváče, kterého v tom prohnilém parlamentu potřebujeme,“ citoval Davidovi zkraje března reakce z facebookového profilu okamurovců moderátor Českého rozhlasu. „Tohle jste totálně zpackali, asi už jste se úplně zbláznili;  Pamatuji si pana Davida z dřívější doby a jako velká spousta občanů jsem byl rád, když ve funkci ministra skončil; Právě jste se připravili o velké množství hlasů,“ nakládal moderátor hostovi ve studiu další citace. S kandidujícím psychiatrem to ale ani nehnulo a studenou sprchu snášel s výrazem hráče pokeru ze školního videa o rizicích hazardu.

Březen už je ale dávno pryč a s ním i počáteční ošívání v táboře věrných. Lidé možná kvality někdejšího Zemanova ministra zdravotnictví nedocenili, jeho kandidatuře se ale i přesto dostalo čerstvé vzpruhy a pod příspěvky o Davidovi se to jen hemží „zvířecími“ lajky. Na pomoc mu totiž týden před volbami přispěchala celá smečka rozmanité zvířeny od psů a koček přes lva až po delfína. Nechyběly ani lajky od profilů se skřítky nebo postavami z animovaných filmů.

Nedostatek pochopení od příznivců proruské populistické partaje je ale jen ta menší část překážek, s nimiž se euroskeptický David na cestě do Evropského parlamentu potýká. Horší je rozpolcenost, kterou v nich kandidátka s nevýrazným Davidem na vůdčí pozici a hlavním okamurovcem na druhém konci, musí vzbuzovat. Co jen jim tím chtěl jejich guru vzkázat? Prozatím nezbývá než doufat, že právě tento rébus voliče okamurovců od voleb odradí a zjevný přehmat se Okamurovi po zásluze vymstí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
David Horák
David Horák
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora