Kapela Lucie je zpět a chystá nové album − EVOLUCIE

Kateřina Valentová

Kapela Lucie, zleva P.B.CH., Michal Dvořák, David Koller a Robert Kodym | FOTO: Kateřina Valentová

Na dnešní tiskovou konferenci v kulturním centru DOX dorazila kapela Lucie v plné sestavě a s dobrou zprávou. Právě vstoupila do spolupráce s hudební agenturou BrainZone, a po šestnácti letech se chystá vydat zcela nové řadové album − EVOLUCIE. Nápad vznikl už loni, při velkém turné, uskutečněném k 30. výročí založení kapely. Podle vlastních slov měli v Lucii pocit stálého vykopávání mrtvých písní z hrobů a dostali chuť udělat společně něco nového. Název EVOLUCIE potom odkazuje k vývoji, kterým všichni členové  během doby prošli, zároveň ale i k současnému procesu tvorby a znovunalezení ducha skupiny.

Archiv Ivo Hucla

V současné době je vše na samém začátku. Kapela se schází, zkouší a s povinnými přestávkami se prý snese pohromadě i 24 hodin denně. Hotových je zatím asi sedm písní, o dalších se jedná i s jinými autory, např. s Ivanem Králem či s Oskarem Petrem, autorem jejich slavného hitu Chci zas v Tobě spát. Podle Michala Dvořáka potřebují skladeb alespoň čtyřicet, aby bylo na podzim z čeho těch 11−12 „pecek“ vybrat. Deska EVOLUCIE by totiž měla vyjít už za rok, na jaře 2018. Příští rok na podzim se potom budou konat první koncerty a zájem se čeká zřejmě obrovský, protože předprodej začíná už za dva dny, 20. dubna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner