Venku je hezky, tak lidi chodí na koncerty,“ pravil náš pan čaulidi premiér Babiš, když se ho novináři ptali, co říká na ohromné demonstrace po celé zemi. Přes 100 000 lidí, podle ČTK 120 000, plný Václavák, to už je pořádný koncert. Rolling Stones si vzteky rozdupali kytary. Později, zřejmě na radu svých marketérů, Babiš trochu zacouval a výrok prohlásil za vtip, za který by se asi „mohl omluvit“.

Nic to ale nemění na faktu, že Andreji Babišovi, ať to jakkoli zlehčuje, bagatelizuje a pomlouvá, se na náměstích i návsích „hraje“ dál. A čím dál hlasitěji. Pěkně mu vyhrávají, od podlahy, naposled už ve více než třech stovkách měst a obcí naráz. Nejspíš v duchu rčení „Co Čech, to muzikant“. Největší posluchačské obliby prý dosáhl hit letošního léta s názvem „Demisi!“ K tomu se ohlušujícím sborem vždycky přidává veškeré publikum.

A největší hudební událost, megakoncert, kam možná dorazí až 200.000 lidí, se teprve chystá. Na Letné. Natěšení posluchači už se houfují na síti a předhánějí se v nominaci „kapel“, které by na tom velikánském koncertě mohly hrát.

Návrhů padají spousty a invence je bezbřehá. Posuďte sami. Do užšího výběru se pak dostaly tyto „hudební skupiny“:

Agent Sorryjako * Alibabiš a plno loupežníků * Andreš, kam jdeš? * Bezmasá klobása * Bocian zpod Tatier * Bureš budeš beat * Burešanka * Čáp za mřížema *Dotační hnízdil * Hrabiš Bagrofert * Jako Jakeš * Kampáň účelovka * Kobliha s džemem * Kradan Dotacev * Maso v šunce * Motýle * Mundur s pruhy * Namydlenej Andy * Napřed kňučel, potom bručel * Noční plížil * Němá to souvis * Nikdy něodstúpim * Povím Junckerovi, co má za neschopný auditoři * Prázdniny na Krymu * Prolhaný neziskovky * Tie mýtusy * Slovák, co sa súdi * Soros demonstrant orchestr * StBand * The Plaky * Účelovka * Už to hvízdá kolem hnízda * Včele v řepce * Velké kňů * Všetci kradnú * Vykleštěná fistulka * Zkorumpovaná pakáž

Zkrátka takové příjemné hudební léto, co říkáte? Je hezky, hraje se všude.

Proslýchá se ale, že někdy koncem roku, nejpozději na začátku příštího by osobně Andreji Babišovi mohla přijet zahrát kapela „Konečná zpráva Evropské komise“. A to prý je drsný hardrock. Podle jiných zas deathmetal. Ale rozhodně pěkný tanec.

Revue Forum Banner