Kapsáři řádí v Paříži, Barceloně i Praze. Žebříček ukázal, kde si dát největší pozor

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Prázdniny jsou stále v plném proudu a mnozí lidé se až nyní rozhodli, že vyrazí na dovolenou do ciziny. Kromě příjemných zážitků je ovšem může čekat i zcela opačná zkušenost. Ani na historických místech v metropolích Evropy totiž není bezpečno. Obzvlášť pokud se jedná o věci, které turisté nosí u sebe.

Některá místa v Římě či v romantické Paříži totiž neslouží pouze k tomu, aby si zde zahraniční návštěvníci užívali jedinečnost dané lokality, ale využívají je i kapsáři. Výzkum, na nějž upozornil britský server Express, ukázal deset míst, na kterých právě kapesní zloději řádí nejvíc.

(Týdeník FORUM)

Studie vytvořená portálem Money jako nejhorší místo pro turisty a „nejlepší“ pro kapsáře označila slavnou ulici v Barceloně Las Ramblas. Stejný názor mají i tisíce uživatelů aplikace TripAdvisor, kteří varují před známou španělskou třídou. Lepší je tedy na ni vyrazit bez cenných věcí a s pečlivě uschovanými penězi.

Druhým problematickým místem je Eiffelova věž v Paříži. Na třetí příčce se umístila římská fontána di Trevi. Ta se také setkala s velkým množstvím negativních recenzí, které zmiňují nepříjemnou zkušenost se zdejšími zloději. Stejné je to i u dalšího skvostu italského hlavního města ⁠– Kolosea. To se umístilo páté.

Na „bramborové“ příčce ho přeskočil Karlův most. Zde podle studie útočí kapsáři v momentě, kdy turisté fotografují místní pamětihodnosti. A že jich je na mostě a v jeho okolí skutečně hodně. Ať už se jedná o 30 soch a sousoší, z nichž většina pochází z let 1706⁠–1714, nebo výhled na Pražský hrad, Staroměstskou mosteckou věž a další zajímavosti. V Praze je podle výsledků třeba si dávat pozor i na Staroměstském náměstí.

()

Naše hlavní město však nedopadlo nejhůře. Nejvíce zástupců v seznamu deseti nejoblíbenějších evropských míst pro kapsáře má totiž Paříž ⁠– hned čtyři. K Eiffelově věži se totiž přidaly Sacré-Cœur, Louvre a Notre-Dame de Paris.

Express radí, aby se každý snažil vypadat co nejméně jako turista. Důležité je si také svou trasu dopředu naplánovat a z hotelu už odcházet s povědomím, kam jdete. Rozhodně nepoužívejte navigaci v telefonu, ta působí na nenechavce jako přivolávač.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články