Karel Gott má akutní leukémii. Se zákeřnou nemocí chce bojovat

Eric Drooker

Populární zpěvák Karel Gott čelí další vážné nemoci. Již před třemi lety musel bojovat s rakovinou a zdálo se, že chorobu překonal. Nyní se ovšem Gott přiznal, že zdravotní problémy u něj přetrvávají. Trpí totiž akutní leukémií.

Zákeřná nemoc se zřejmě stala důvodem, proč zpěvák poslední dobou rušil některé své koncerty a veřejná vystoupení. Po zkušenosti s rakovinou totiž věděl, že je nutné nyní sbírat síly. Nečekanou zprávu Gott sdělil deníku Blesk.

„Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu,“ vysvětlil zpěvák.

Časté návštěvy v nemocnici, které musel „Slavík“ podstoupit, měly za účel výměnu krve. Ani to však zřejmě dostatatečně nepomohlo. „Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukemii,“ řekl Gott Blesku.

„Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav,“ dodal populární umělec s tím, že stejně jako před lety, nechce svůj boj proti nemoci vzdávat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]