Karla Maříková vylákala ze svých fanoušků děsivou kritiku Petra Pavla. Aspoň se s tím nemusí psát sama

Karla Maříková (SPD) (OSCE Parliamentary Assembly / flickr.com / CC BY-SA 2.0)

Karla Maříková (SPD) | FOTO: OSCE Parliamentary Assembly / flickr.com / CC BY-SA 2.0

Poslankyně Karla Maříková (SPD) se svých čtenářů na facebooku ptá. Těžko předpokládat, že by se chtěla dozvědět něco nového, protože ona všechno nejspíš ví. Zřejmě je to od ní způsob, jak z lidí vygenerovat nějaký obsah, aby se s tím nemusela psát sama.

Dne 30. ledna tedy píše:

„Souhlasíte? Podle nově zvoleného prezidenta Pavla ekonomická situace nebude dramatická. ‚Tady bohužel docházelo dlouhou dobu ke strašení, jak nastanou katastrofické scénáře, a přitom se jeden po druhém nenaplňují. Naopak se zdá, že ta ekonomická situace nebude tak dramatická, stejně jako energetická situace se začíná zlepšovat. Ceny plynu a elektřiny se dostávají dokonce pod vládou schválené stropy,‘ prohlásil Petr Pavel.“

Jana Zwyrtek Hamplová (ČTK / Glück Dalibor)

Když někdo z SPD po přeložení demagogického příspěvku vyzve k vyjádření názoru, následuje proud reakcí, které připomínají havárii vozu odvážejícího fekálie. Výzvy k reakcím jsou oblíbený trik, který umožňuje zveřejnit velmi neslušný obsah, o kterém ale majitel účtu může vždycky tvrdit, že to sám nepsal, že to říkají lidé. Takhle to provozuje jisté velezbožné médium v Polsku, které samo jakoby nešíří antisemitismus, ale nechá příslušné věty zaznívat v „diskusi“.

Tady se fanoušci také jaksepatří vyřádili. Pár citátů bez úprav, jen jsme na konci přidali tečku, protože fanoušci z SPD z nějakého důvodu větu tečkou neukončují. Neplnoletí ať to nečtou. Budeme dělat, že některá použitá slova neznají a mohlo by je to zkazit.

Ján Wetter: Ten k*eten mele stejné s*acky jako vláda a sám Fiala….. dobře ho to naučili.

Mirek Kubik: A je to tady už leze vládě do p*dele. Rychle zapomněl co říkal. Je to prostě rozvedčík každým coulem.

Nalim Bork: Další odborník z řad k*etenů. Všude byl, všechno viděl, všechno ví! Jak „bratr“ Fiala. Jen ti dva špatně vidí, slyší a mluví. Zkažené sémě!

Jirka Štádler St: Guma dostala moc a kecá a kecá a žene vodu na pětikolky mlýn.

Marilin Triskova: Musí se naučit TeXT Fialového scénáře nazpaměť , absolutnĕ nevi o čem mluví. Dnes říkali že se bude zdražovat Alkohol Cigarety …..Hlavně že se nic neděje Nezdražuje.

Ten poslední příspěvek je půvabný. Názvy oblíbeného zboží, které autorka jmenuje, jsou psány s velkým písmenem. Alkohol a Cigarety. Je ovšem skutečně možné, že Petra Pavla ceny alkoholu a cigaret (tedy Alkoholu a Cigaret) moc nezajímají, protože na to jsme tu měli jinou hlavu státu. Zajímavý je také u pana Nalima Borka výraz „zkažené sémě“, to zní dost biblicky. Nejspíš půjde o duchovně založeného člověka, kterému leží na srdci zachování naší křesťanské civilizace.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Zvolený prezident Petr Pavel má ovšem pravdu, katastrofické scénáře se nenaplnily. Podle vysílání ruské státní televize tady máme už dávno mrznout, regály obchodů jsou prý prázdné a sami Němci prchají do Kaliningradu, aby se tam ohřáli a najedli. Někteří lidé mají skutečně problémy, to nemá cenu popírat, protože ceny stouply, za což ovšem přinejmenším ohledně energie v posledním roce může především Vladimir Putin. O něm kdysi Tomio Okamura dost uznale psal a měl ho vyvedeného na tričku Tomiův přítel Matteo Salvini. Ekonomické problémy má teď především Maďarsko, které vede kolaborant Viktor Orbán, jehož politika duševního a ekonomického vazalství vůči Moskvě skončila debaklem. Ceny potravin nechť občané reklamují u velkovýrobce Andreje Babiše.

Zmínka o „strašení“ musela ale poslankyni Maříkovou zasáhnout přímo do srdce, protože strašení je základem politiky SPD. Vyděsit a pak nabízet spásu. Takhle se to dělá po staletí, nic nového. Svědkové Tomiovi ale v této činnosti postrádají příslušný šmrnc. Znavený prorok sekty Jaroslav Bašta se svým hlásáním nedopadl slavně a velký předseda dobře věděl, proč ho nastrčil před sebe a nešel do toho sám.

Útvar SPD zatím nenabídl žádná řešení, která by mohla fungovat. Vystoupení z Evropské unie je čiré politické a ekonomické šílenství, které by přineslo chudobu a povzbudilo carský dvůr v Moskvě k další více či méně skryté expanzi. To poslední espéďáčkům zřejmě nevadí. Mužická mentalita jim připadá normální.

Věříme ale, že takový Jaroslav Foldyna trpí. Už dlouho se nemohl projet s Nočními vlky a ztráta takového sociálního kontaktu je jistě bolestná.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články