Karlovarská nemocnice posílá vzkaz všem popíračům koronaviru. Tohle naši zdravotníci prožívají každý den, ukazuje

Karlovarská krajská nemocnice patřila k nejvytíženějším v republice, ilustrační foto (Karlovarská krajská nemocnice)

Karlovarská krajská nemocnice patřila k nejvytíženějším v republice, ilustrační foto | FOTO: Karlovarská krajská nemocnice

Karlovarská krajská nemocnice zveřejnila silné záběry z běžného pondělního dne – náročného, stejně jako ty ostatní, kdy musí zachraňovat pacienty nakažené covidem ve vážném stavu. Kapacita nemocnic a zdravotnického personálu totiž v posledních týdnech prožívá nelehkou zkoušku. Mezitím v české společnosti existuje spousta občanů, kteří epidemii stále zlehčují a dokonce popírají.

Při nedělní demonstraci lidé protestovali proti současným vládním opatřením. Nemalé množství těchto lidí tvořili i nejrůznější šiřitelé konspiračních teorií a bludných zpráv. A právě této skupině obyvatelstva věnovala Karlovarská krajská nemocnice nové video, ve kterém ukazuje práci lékařů při oživování pacienta.

„Použité záběry byly pořízeny v pondělí 19. října 2020 ráno, na anesteziologicko-resuscitačním oddělení Karlovarské krajské nemocnice. Ukazují jen nepatrný zlomek toho, co naši lékaři a sestry v současné situaci prožívají každý den. Toho, co podle některých z vás vlastně vůbec neexistuje,“ píší na oficiální facebookové stránce k videu.

Kapacity nemocnic jsou v posledních dnech kvůli koronaviru velmi hojně vytěžované a každodenní počet nakažených stále stoupá. Za úterý v Česku přibylo bezmála 12 tisíc nakažených, přičemž poměr pozitivních je vzhledem k počtu testovaných 26 procent. Roste i počet hospitalizovaných – kterých je okolo čtyř procent.

Video je ke zhlédnutí zde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]