Jména Schwarzenberg a Kalousek jsou muletami pro „zabýčené“ uctívače politiky, která se „prostě udělá“. Jak se udělá? Na to se sebevědomý občan musí ptát znova a zas. Portál aktuálně.cz přinesl postřehy sebevědomého občana Schwarzenberga, který není bez chyby. Ale rozhodně je moudrým hospodářem.

V římském právu figuruje termín diligentissimus pater familias neboli přepečlivý otec rodiny. V přeneseném smyslu se jedná o hospodáře, který v době hojnosti činí rezervu na méně plodné časy.

Nyní se nám daří. Je konjunktura. A naše vláda rozmařile utrácí a uplácí zvlášť tam, kde to nese nejsnadnější body. „Typické je, že se zvyšují platy lékařům v nemocnicích, ale ti, co nejsou pod naším vlivem, ti dostali h….,“ ilustruje svébytný Schwarzenberg. „Je tu velká snaha o to, aby zde bylo co nejméně samostatných lidí,“ zobecňuje.

Kdo je dobrý hospodář? Kdo prospěchář? Schwarzenberg chová víru, že voliči otevírají oči. „ANO už je za zenitem, věřím, že na pravici posbíráme jejich nespokojené voliče,“ doufá tvář TOP 09, jejíž odvrácenou část prezentuje Miroslav Kalousek. Mezi beranidlem opozice a „panem koblihou“ vidí Schwarzenberg zásadní rozdíl: „Kalouskovi sem tam něco ujede ve formulaci, Babišovi v obsahu, to je rozdíl.“

Každopádně, králem je volič. Volby jsou na spadnutí, a – bohužel pro politiku moudrých hospodářů – volební koblihy nejspíš chutnat nepřestaly. Jsou účinným sedativem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner