Karlu Schwarzenbergovi ubývají síly, ale ne rozum

Karel Schwarzenberg (ČTK)

Karel Schwarzenberg | FOTO: ČTK

Jména Schwarzenberg a Kalousek jsou muletami pro „zabýčené“ uctívače politiky, která se „prostě udělá“. Jak se udělá? Na to se sebevědomý občan musí ptát znova a zas. Portál aktuálně.cz přinesl postřehy sebevědomého občana Schwarzenberga, který není bez chyby. Ale rozhodně je moudrým hospodářem.

V římském právu figuruje termín diligentissimus pater familias neboli přepečlivý otec rodiny. V přeneseném smyslu se jedná o hospodáře, který v době hojnosti činí rezervu na méně plodné časy.

Nyní se nám daří. Je konjunktura. A naše vláda rozmařile utrácí a uplácí zvlášť tam, kde to nese nejsnadnější body. „Typické je, že se zvyšují platy lékařům v nemocnicích, ale ti, co nejsou pod naším vlivem, ti dostali h….,“ ilustruje svébytný Schwarzenberg. „Je tu velká snaha o to, aby zde bylo co nejméně samostatných lidí,“ zobecňuje.

Kdo je dobrý hospodář? Kdo prospěchář? Schwarzenberg chová víru, že voliči otevírají oči. „ANO už je za zenitem, věřím, že na pravici posbíráme jejich nespokojené voliče,“ doufá tvář TOP 09, jejíž odvrácenou část prezentuje Miroslav Kalousek. Mezi beranidlem opozice a „panem koblihou“ vidí Schwarzenberg zásadní rozdíl: „Kalouskovi sem tam něco ujede ve formulaci, Babišovi v obsahu, to je rozdíl.“

Každopádně, králem je volič. Volby jsou na spadnutí, a – bohužel pro politiku moudrých hospodářů – volební koblihy nejspíš chutnat nepřestaly. Jsou účinným sedativem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články