Katolík Kalousek se stydí za chování svých biskupů: Lipovská je jejich dílo a nic s tím nedělají

Miroslav Kalousek (TOP 09)

Miroslav Kalousek | FOTO: TOP 09

Nenávistné chování radní České televize Hany Lipovské vůči řediteli Petru Dvořákovi způsobuje kromě znepokojení mezi novináři a politiky ještě jeden efekt, který tato agresívní bojovnice nezamýšlela. Je jím značná deziluze části věřících katolíků z hierarchie jejich vlastní církve.

Hana Lipovská se v Radě České televize ocitla na základě nominace biskupské konference. Přitom zde otevřeně zastupuje zájmy proruské páté kolony a jejímu bojovému tažení tleskají jak komunisté, tak i xenofobní ultrapravice z SPD a poslanci hnutí ANO agenta Státní bezpečnosti Andreje Babiše.

FORUM 24 (archiv)

Touto garniturou byla Lipovská jakožto kandidátka katolické církve do Rady ČT vyslána a plní zde přesně tu roli, kterou od ní tyto temné síly očekávaly. Pracuje pro ně tak důkladně, že už zraje na vyznamenání od Miloše Zemana.

Zakladatelé TOP 09 Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg, kteří jsou oba katolíci a léta na politické scéně reprezentovali mimo jiné i hodnotové a názorové směřování značné části českých křesťanů, napsali před časem biskupské konferenci dopis, v němž důrazně upozornili své biskupy na rozsáhlé škody, které nominací Lipovské do rady způsobili.

Nyní, po snaze Hany Lipovské kriminalizovat Dvořáka, se Miroslav Kalousek znovu ozval a napsal na twitter, že se nepřestane stydět a nepřestane vyčítat svým biskupům, že tuhle osobu poslali do Rady ČT.

Kalouskova frustrace je pochopitelná a vyjadřuje postoj nemalé části katolíků zejména ze svobodomyslnější části domácí církve. Když Kalousek zaslal spolu se Schwarzenbergem biskupské konferenci svůj kritický dopis, dostalo se mu přitom jen alibistické reakce, že církevní hodnostáři nemohou za to, co Lipovská provádí. Politici TOP 09 přitom upozornili biskupy, že chování Lipovské je v přímém protikladu s církevním učením. Navíc je v ostrém rozporu s hrozivými zkušenostmi církve s totalitním režimem. Lipovská kupříkladu považuje vstup Česka do Evropské unie za něco horšího, než byla invaze armád Varšavské smlouvy z roku 1968. Tatáž Lipovská prohlásila, že nechápe smysl existence veřejnoprávních médií, doporučovala volit prokremelského kolaboranta Miloše Zemana za prezidenta a je hvězdou proruských médií, jakými jsou Parlamentní listy.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Proto nyní Kalousek znovu vyzval „své biskupy“, aby se k dalším eskapádám Hany Lipovské postavili čelem. Lipovská po formální stránce napadá ředitele Dvořáka kvůli údajnému konfliktu zájmů, zatímco tisíckrát vážnější konflikt zájmů českého premiéra jí ničím nevadí. Skutečný smysl vystupování Lipovské je ale boj proti zbytkům demokraticky orientovaných novinářů v televizi, kterým proruská scéna nenávistně vyčítá proevropskou a liberální orientaci. Tedy orientaci na základní spojenecké vazby České republiky. To je totiž právě to, o co jde Lipovské ve skutečnosti. O zastrašování novinářů, a nikoli o čistotu výkonu funkce generálního ředitele televize. Je to docela obyčejná služebnice ruských zájmů a současných držitelů politické moci. Po ovoci poznáte je, píše se v evangeliu.

Redakce deníku FORUM 24 položila mluvčí biskupské konference otázku, zda budou biskupové na novou Kalouskovu výzvu reagovat. Bohužel dosud nepřišla odpověď. Paní mluvčí nám slíbila, že se zeptá. Tak budeme čekat. Tak děsivé selhání hlav této církve, která trpěla v dobách vlády sovětského typu komunismu, je šokující a pro katolické křesťany zahanbující.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]