Kaufland vtipkuje o pudingu pro Miloše. Ovčáčka mrzí, že v řetězci nenakupuje

Prezident Miloš Zeman a mluvčí Jiří Ovčáček (ČTK)

Prezident Miloš Zeman a mluvčí Jiří Ovčáček | FOTO: ČTK

Že zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana pomáhá zlepšovat puding, se veřejnost dozvěděla už v minulém roce. Na facebookové stránce Kauflandu se nyní objevil příspěvek, ve kterém obchodní řetězec láká na Milošovu první volbu. A tou není nic jiného než zlevněná pochoutka pana prezidenta. Reakce mluvčího Jiřího Ovčáčka na sebe nenechala dlouho čekat.

„Sedm dní naší akční nabídky se chýlí ke konci! Využijte poslední dva dny k vyzkoušení Milošovy první volby a připravte si puding s láskou a respektem,“ zveřejnil v pondělí na své facebookové stránce obchodní řetězec Kaufland. Pod těmito slovy pak lidé mohli najít informaci o zlevněném pudingu. 

Facebook/Kaufland Česká republika

Příspěvek obchodního řetězce Kaufland | FOTO: Facebook/Kaufland Česká republika

Uživatelé sociální sítě okamžitě pochopili, že jde o vtípek na účet prezidenta Miloše Zemana. Ten totiž už v minulém roce prozradil, že jeho zdravotní stav se zlepšuje právě díky pudingu. „Tajemství je velice prosté, jeho autorem je profesor Zavoral, což je ředitel Ústřední vojenské nemocnice, a jmenuje se puding, buď vanilkový nebo čokoládový, a v něm je přimíchána nějaká záhadná substance, která zvyšuje chuť k jídlu,“ popsal Zeman, jak přibírá asi kilogram za týden.

Kniha Spolu: Dalajláma, Václav Havel a jejich přátelství pro svět (NetWIN production)

Vše pak minulý měsíc připomněl premiér Andrej Babiš (ANO) po návštěvě zámku v Lánech. „Samozřejmě se vždycky bavíme i soukromě. Bavili jsme se o tom, jak se mu daří. Stále jí ten puding a má rozečtené čtyři knížky. Já jsem si také stěžoval, že jsem přibral,“ řekl Babiš po březnovém jednání s prezidentem Zemanem.

Podle vyjádření obchodního řetězce je facebookový příspěvek s pudingem spontánní akcí. „Ta vznikla v souvislosti s naší dlouhodobou kampaní Moje první volba, jež tvoří jednu z linek naší komunikace již více než rok. Její nosnou myšlenkou je fakt, že ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a snažíme se vyjít vstříc jeho preferencím a přáním,“ vysvětlila mluvčí Kauflandu Renata Maierl. „Dosud se nám na příspěvek dostalo převážně pozitivních reakcí,“ doplnila.

Příspěvek se však zřejmě nelíbil mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi. Krok obchodního řetězce dokonce přirovnal k chování potravin Pramen za komunismu. „Škoda, že tento nadnárodní řetězec vynechávám. Mohl jsem nakoupit a u toho zároveň politicky a ideově vyspět, jako kdysi bylo možno díky svátečním výlohám v n. p. Pramen,“ napsal na twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]