Kauza pozemky dokazuje, že Babiš je nad propastí. Vězení, nebo vláda?

Andrej Babiš  (Repro: ČT)

Andrej Babiš | FOTO: Repro: ČT

Aktuálně odhalená kauza je závažná. Jde opět o okrádání Evropské unie. Je to ukázkový podvod. Čeká Andreje Babiše vězení, nebo vláda? Čerstvý skandál s nelegálním užíváním 17 milionů metrů čtverečních zemědělské půdy, které je spojené s údajným dotačním podvodem, dokazuje, že Babiš má skutečně důvod bojovat o svou vládu. Je to totiž současně boj o to, jestli bude na svobodě, nebo ve vězení.

Podvod, který popsal Janek Kroupa, je tak jednoduchý, že všem musí být jasné, kdo bude už za několik dní naším premiérem. I těm, kdo to dosud neviděli. Je nevýslovná drzost vzít si něco, co mi nepatří. Říká se tomu krádež. Babiš to zjevně udělal. Pokud někdo požádá o dotaci na to, aby mohl obhospodařovat a čerpat z toho, co ukradl, nedá se už ani použít slovo drzost. To je jen čistý zločin.

Na těch pozemcích, které Agrofertu nepatří a za které nikomu neplatí ani korunu, holding standardně podniká. To znamená, že na nich například pěstuje řepku. Na toto pěstování řepky se mu všichni občané složíme na dotaci. K zisku z řepky tedy dostane ještě pár tisíc na každý hektar. Z řepky potom v továrně Preol, jejíž výstavbu z části platila Evropská unie, vyrobí součást paliva. Tuto součást pak za mimořádně zvýhodněných podmínek prodá státu. Stát ji přimíchá do nafty, naftu si opět my koupíme. A na vše dohlíží velký šéf z pozice nejmocnějšího muže v zemi, kam jsme si ho sami zvolili. Tak to je.

Další velkou hořkostí je, že s největší pravděpodobností jde o pozemky, které mají nejasného vlastníka kvůli restitucím. Tedy, ne kvůli restitucím, ale kvůli komunistům, kteří je ukradli původním vlastníkům v padesátých letech a dosud se nepodařilo zcela dohledat potomky původních vlastníků atd. A nyní na nich zcela zdarma hospodaří bývalý komunista a estébák, těží z úrody a ještě se mu všichni skládáme na dotace. A jako bonus ho 1,5 milionu lidí zvolí premiérem.

Na Babiše se valí jedna kauza za druhou. Jsou to skandály, za které by většina lidí skončila na řadu let ve vězení. Babiš se mu zatím úspěšně vyhýbá. Jen za podvod při stavbě jeho víkendového sídla, Čapího hnízda, mu hrozí deset let. Pokud se policie chopí aktuálně popsané kauzy pozemky, budou to další roky vězení. Kauzu Profrost, kdy pomocí pofidérních finančních toků nezaplatil daň z dividend, řeší Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Těžko bychom v naší zemi našli horšího kandidáta na premiéra, než je Adrej Babiš. Je velikou ostudou, že tím, koho údajně okradl, je v minimálně dvou případech Evropská unie.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]