Video: Kazašské matky „upálily“ papírového Borata a nechtěně tak pomohly s propagací nového snímku

AUTOR: Botha Šynykulová

S reklamou na film Borat II pomohla protestní akce „kazašských matek“. Dotyčné ženy spálily kartonový poutač zobrazující hlavního hrdinu americké komedie, kazašského reportéra Borata Sagdijeva ztvárněného britským komikem Sachou Baronem Cohenem.

Na rozdíl od kazašské rady pro cestovní ruch, která přijala ve své nové reklamní kampani Boratovu hlášku „very nice“, pocítily účastnice protestu potřebu předmětnou postavu alespoň symbolicky zlikvidovat. Rozhněval je totiž tanec Boratova dvojníka, který v reklamě na film tančil spoře oděný po kazašské vlajce. Informoval o tom server Azattyq Rýhy.

Na stránce „Nur-Sultan, pochvaly / stížnosti na Facebooku zveřejnila uživatelka Botha Šynykulová video z protestní akce organizované kazašskými ženami právě proti filmu Borat II. „Uspořádaly jsme protest jako trest za to, že takto ponižují náš národ,“ popsala své pohnutky jedna z účastnic.

Zatímco papírového Borata čeká skon v plamenech, demonstrantky namlouvají vzkazy. „My, lidé z Kazachstánu, nemůžeme naši vlajku pověsit na balkon kvůli pokutě ve výši 400–500 tisíc tenge. A tady po naší vlajce kráčeli polonazí lidé a úřady mlčí,“ zlobí se žena, která by byla vůbec nejraději, kdyby úřady film zakázaly. „Nevedeme naše děti k respektu k vlajce, abychom pak sledovaly, jak někdo náš národní symbol válí po zemi,“ vysvětluje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner