Každý krok je pro mě utrpením, přiznal Zeman na své oslavě

ČTK

Miloš Zeman na snímku z 3. února 2020, ilustrační snímek | FOTO: ČTK

Miloš Zeman v neděli přiznal to, co je evidentní už delší dobu. A sice, že je pro něj utrpením každý krok. Prohlásil to na oslavě, kterou na Pražském hradě nechal připravit pro své fanoušky a kamarády. Do sálu ho dovedla za ruku manželka Ivana. Při projevu kromě svého zdraví zmínil, aby lidé zachovali klidnou hlavu v souvislosti s koronavirem.

Oslavu toho, že je na Hradě opět o rok déle, pořádá prezident každý rok. Také letos dorazili jeho nejvěrnější přátelé. Někteří členové vlády, bývalý donašeč komunistické Veřejné bezpečnosti, dnes bojovník za svobodu Jaroslav Vodička, ombudsman Stanislav Křeček, pornoherec Robert Rosenberg, exministr Vítězslav Jandák, saxofonista Felix Slováček nebo ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

I přes svůj zdravotní stav Miloš Zeman trvá na tom, že za pár týdnů poletí do Číny, tedy do místa, odkud se do celého světa šíří koronavirus, na který přímo v Číně zemřelo již více než 3000 lidí. Miloš Zeman patří do té nejrizikovější skupiny obyvatel. „Mezi ohrožené skupiny patří zejména senioři, dětské skupiny, chronicky nemocní či osoby s oslabenou imunitou,“ uvádí Ministerstvo zdravotnictví ČR v oficiálním souboru informací o nákaze COVID-19.

Prezident naplňuje vše, co ministerstvo vypočítává. S výjimkou dětské skupiny. Zeman je senior, je chronicky nemocný, i když tvrdí, že cukrovka odešla v sobotu, a má oslabenou imunitu. V minulosti prezident přiznal, že ho trápí nechutenství, hubne, je dehydratovaný a jeho zřejmě nejvážnějším problémem je polyfunkční neuropatie, kvůli níž má problémy s pohybem. Návštěva Číny pro něj může mít vážné následky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner