Kazma se přiznal, všem se ulevilo, sledovanost se zvýšila. Ale…

youtube.com, wikimedia

Už od minulého týdne hýbe internetem přiznání baviče Kazmy k tomu, jak si vystřelil z celého pořadu Prostřeno. Pomocí najatého herce, který předstíral Tourettův syndrom, a vlastního televizního štábu odhalil zákulisí natáčení pořadu, kde vždy pět lidí souteží o nejlépe uvařenou večeři. V jeho dokumentu bylo vidět vše. Posmívající se členy týmu Prostřeno, umělé vyvolávání konfliktních situací…

Kazma se stal slavným a zřejmě i bohatším, sledovanost jeho pořadu na Stream.cz lámala rekordy. Ani televize Prima si ale nestěžuje, tuto sérii Prostřena prý sledoval rekordní počet diváků. Výsledkem Kazmovy akce byla podle vyjádření v závěru pořadu zvýšená informovanost o Tourettově syndromu.

Toto onemocnění mozku se projevuje nekontrolovatelnými tiky, výkřiky, obsedantně kompulzívním chováním, může pacienty vést až k sebepoškozování.  Nikde ani slovo o gerontofilii, kterou najatý herec velice přesvědčivě předváděl a která se stala také tím nejvíce šokujícím a bulvárním. O tom lidé mluvili. Spal v rakvi, vedle postele měl klec se slepicí, na stěnách plakáty polonahých stařenek. To ale není průvodním jevem této nemoci a pokud se autor skutečně snažil o přiblížení pacientů s Tourettovým syndromem, spíš jim tím uškodil. Kromě svých běžných problémů, kdy se stávají středem pozornosti kvůli nezaviněné poruše, jsou teď vystaveni také zkoumavým pohledům, zda jim z kapsy nekouká peří.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner