Kdo chce v Mostě žíti, musí s Vlky výti

Poslanec a člen SPD Jaroslav Foldyna (ČTK)

Poslanec a člen SPD Jaroslav Foldyna | FOTO: ČTK

Jsou politické strany, které ještě nepochopily, že někteří jejich poslanci byli evidentně zvoleni za stranu jinou. Lze tak soudit podle postojů, činů a výroků těchto politiků. Už delší dobu mám pocit, že panu profesoru Fialovi ještě nikdo neřekl, že Václav Klaus Jr. Je evidentně poslancem SPD či KSČM. Lze ale o tom diskutovat. Ovšem u Jaroslava Foldyny z ČSSD je to naprosto jisté. 

Dokonalý představitel okamurovců, a protože ti mají mnoho styčných bodů s komunisty, tak zároveň i komunistů. Ostatně, tento exboxer, prýmotorkář a vlastenec (hlavně tedy ruský) to potvrzuje snad každým veřejným vystoupením.

Naposled se na svém Facebooku nechal slyšet, že oblíbený seriál Most! Je vlastně vnucování „transgenderu“ a má vliv na dětskou duši:

Asi mu nikdo neřekl, že seriál je vysílán až po 21. hodině ve všední den, tedy v době, kdy nebohé dětské dušičky dávno spinkají a sní. Tento Foldynův výkřik, tak k němu pasující, by se dal přejít chápavým úsměvem, kdyby… Kdyby se do tématu nepustily Babišovy kdysi seriózní a vážené Lidové noviny a s poslancem nespáchaly rozhovor. A sociální demokrat nominálně a okamurovec fakticky se rozpovídal:

„Buď je člověk muž, nebo je žena. Nic mezi tím není. Jen se tím odvádí pozornost od jiných problémů… …není to nic normálního a přirozeného. Je to exces, který existuje a já ho musím tolerovat. Nemyslím si totiž, že by to bylo něco, co bychom měli netolerovat. Ale také si nemyslím, že to je princip. Přitom se to předkládá, že to je běžná věc… … Není to běžné. Běžné je to, že muž a žena mají děti. Jen tak se může společnost rozvíjet. Když budou lidi žít jen v homosexuálních párech, nebudou mít se ženou děti, protože muž nemůže mít s mužem děti, neslyšel jsem, že to jde, možná že se věda bude tak vyvíjet že to někdy půjde, tak společnost a stát zanikne… Já teď můžu mít hluboký vnitřní pocit, že se cítím býti jezevčíkem. Přijdu na úřad a budu je přesvědčovat o tom, že jsem jezevčík a chci to mít v pase napsaný. A protože je liberální demokracie a mám na to právo, tak mi napíšou, že Foldyna je jezevčík. Tak to je super.“

A tak dál, a tak všelijak podobně. Je to takové mile konzervativní, jeden by s ním místy snad i souhlasil, kdyby ovšem to celé nebylo zahaleno do tvrdé kritiky ČT, kterou Foldyna považuje za „výchovnou“.

Ale abychom mu nekřivdili, na opačné straně seriál kritizují gender a transgender aktivisté. Takže se z celé diskuse nad dost povedeným televizním dílem stává burleska.

Ale zpět k panu poslancovi. On má svou vizi světa, kterou mu rozhodně neberu. Ale připadá mi taková pitomá. Je to vize světa, kde ti hodní jsou militantní zločinci z Putinem bohatě dotovaného motorkářského klubu Noční vlci. Světa, kde minority, ať už etnické či sexuální, se krčí někde v koutku a jsou rády, že vůbec žijí. Světa, kterému vládne Velkorusko a Putin. 

V takovém světě žít nechci. Nechci žít tam, kde Foldyna „dává někomu jazyk“ (jeho komentář trapného asistování Nočním vlkům v Praze). Nechci žít tam, kde se mám bát, že z mé malé dcerušky by mohla vyrůst například lesba, protože bych se pak musel bát o ni. Nechci žít tam, kde vzorem státního uspořádání je oligarchická militaristická diktatura, jakou známe dnes z Ruska. Nechci zkrátka žít v zemi, která jede podle Foldyny.

Kdybych v takovém státu žil a kdybych nedej Bože žil v Mostu, musel bych asi s Vlky výt. A to se mi hnusí.

…Já teď můžu mít hluboký vnitřní pocit, že se cítím býti jezevčíkem. Přijdu na úřad a budu je přesvědčovat o tom, že jsem jezevčík a chci to mít v pase napsaný. A protože je liberální demokracie a mám na to právo, tak mi napíšou, že Foldyna je jezevčík. Tak to je super…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com