Kdo chodí na Hrad? Xenofob a extremista Černohorský dostal pozvánku na oslavu 28. října

Eric Drooker

Jiří Černohorský, známý konspirátor a xenofob, který hovoří na demonstracích nejen proti islámu, ale také proti NATO a Evropské unii, byl 28. října na Pražském hradě. Už tedy zbývá, aby byl opět zván Adam B. Bartoš.

Černohorský nejprve uveřejnil pouze pozvánku, o které nebylo jasné, zda je pravá. Později ale na sociální síť nahrál i fotografie z Vladislavského sálu se slovy: “Dobrý den přátelé… Zde je pár fotek, ze včerejší recepce na Pražském hradě, kde náš pan prezident měl krátký projev…  A jak je jeho zvykem opět s jeho humorem, který pro ty rádoby urozený je projevem nevhodným… Za mne mluvil opět skvěle… A co bych opravdu upřimně rád, tak přeji našemu panu prezidentu Miloši Zemanovi hlavně hodně zdraví… A tímto chci poděkovat za pozvání… Tak hodně zdraví a síly, pane prezidente…” (Redakčně neupraveno)

Černohorský se účastní extremistických demonstrací na hraně zákona. Na jedné z nich například  sdělil, že je proti financování stran státem a  pro zrušení sankcí proti Rusku. Požaduje zrušení inkluze v školách, referendum o mezinárodních dohodách a tak dále. Zazněla také moudra o tom, že chce, aby “ženy ukazovaly prsa a zadky”.

A tohle jsou teď zjevně lidé, kteří chodí na Pražský hrad.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]