Kdo je Lubomír Volný? Proruský obchodník s chudobou a dezinformátor

(ČT)

FOTO: ČT

Lubomír Volný zahájil předvolební kampaň. Do sněmovny přišel bez roušky, v tričku a fyzicky napadl předsedajícího. Nešetřil výhrůžkami a vulgárními výrazy. To tu ještě nikdy nebylo. Že jde o nepřijatelné, buranské a krajně ostudné chování, je zcela zřejmé. Kde se ale vzal tento pán? Zarážející je, že se takto chová vystudovaný učitel, který naštěstí neučí. Od svého vstupu do sněmovny jede na jednom bludu za druhým a směšně intenzivně tíhne k Rusku.

Asi nejznámější kapitolou pana Volného je tzv. obchod s chudobou. V tomto byznysu jel ještě v roce 2018, jak je to nyní, nezveřejňuje. Lubomír Volný vlastnil, nebo možná ještě vlastní bytový dům v Ostravě. Byty pronajímal sociálně slabým, za které inkasoval od státu slušné nájemné. Samozřejmě, Volný není sám, kdo v tomto byznysu v ČR podniká. Poněkud překvapivé ale je, že proti obchodníkům s chudobou v té době bojovala SPD, za kterou se Volný do sněmovny dostal.

Eric Drooker

Vulgarita, sklon k násilí a vyhrožování se u Volného neporojevily poprvé ve čtvrtek ve sněmovně. Na sociálních sítích dlouhodobě vypouští výhrůžky, lži a dezinformace. Libuje si v dezinformačních portálech, jako jsou Parlamentní listy a ruský Sputnik, jejichž obsah s oblibou šíří.

Pojďme se podívat do aktuálního světa pana Volného. Například před několika dny Volný na Facebooku zveřejnil informaci, že prý v Německu budují koncentrační tábory, kam přesunou lidi nedodržující restrikce. Také sdílel fotografii, kterou srovnával vakcínu proti koronaviru a koncentrační tábor za II. světové války. Je fanouškem Zemana a samozřejmě podporoval Trumpa, kterému podle Volného v USA ukradli volby. Česká televize podle poslance lže. Vakcína proti koronaviru je zlo, Bill Gates chce nejspíše zničit vesmír atd. atd., jedna lživá a poplašná zpráva za druhou.

Volný jednoduše jede na vlně lží a dezinformací, díky kterým se dostal do sněmovny. Komunikuje se stále stejnými obyvateli. Ty, kterým nyní servíruje pohádky o zlém očkování, předtím strašil uprchlíky a znásilňováním žen. „Každý vítač v Evropě je zodpovědný za utrpení minimálně desetitisíců imigranty znásilněných žen! Pokud toto někdo z Vás čte, tak i Vy konkrétně jste ty ženy a dívky znásilnili!“ psal Volný v roce 2018 na sociálních sítích.

Speciální zálibu pak má pan učitel Volný v Rusku. To pravidelně velebí, proč se tam neodstěhoval, stále neuvádí. Například před časem, když v Praze vystupovali Alexandrovci, tak se pan poslanec hodně moc těšil: „Krásné výročí. Určitě si na jejich koncert zajdu a rád se tam potkám s tisíci dalšími lidmi dobré vůle, kteří netrpí záchvaty uměle přiživovaného protiruského rasismu a xenofobie. Rusofobové, styďte se!!!“

No a jeden z jeho „top“ tweetů se týkal výročí 21. srpna: „21.srpen je u nás svátkem všech rasistů, xenofobů a primitivních hejtrů. V toto období se smí legálně vyřádit na jediné zemi a jediném národě, který je u nás regulérně povoleno nenávidět,“ psal Volný.

Že se Volný chová jako násilnický buran, vlastně tak nějak logicky dotváří jeho svět. Nevýznamný ostudný poslanec by udělal lépe, kdyby namísto páchání ostudy ve sněmovně opravoval protékající záchody a kapající kohoutky svým nájemníkům v Ostravě.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články