Kdo je to Andrej Babiš? To pomohou vysvětlit tyto knihy, objednávejte je na e-shopu

Demonstrace 23. 6. 2019 - Letná (Pavel Hofman)

Demonstrace 23. 6. 2019 - Letná | FOTO: Pavel Hofman

Do druhého kola prezidentské volby postoupil spolu s generálem Petrem Pavlem Andrej Babiš. Vzápětí oblepil zemi billboardy, které jsou jako vystřižené z příručky ruské propagandy. Proč tomu tak je? Dá se to vysvětlit snadno. Toto je pravý Andrej Babiš. A přečíst si o tom můžete v mnoha knihách, které o něm vyšly. Nabízí je e-shop FORUM a můžete je třeba objednat někomu, koho byste rádi přesvědčili o tom, aby Babiše nevolil.

Knihy Jaroslava Kmenty

Novinář Jaroslav Kmenta opustil MF DNES poté, co tyto noviny Babiš koupil. Řekl mu do očí, že on píše o kmotrech, a Babiš je kmotr, takže už tuto práci nemůže dělat. Na e-shopu FORUM můžete zakoupit knihy Babišovo Palermo I a II nebo publikaci Boss Babiš. Povinné čtení pro každého! Objednávejte ZDE.

Babišistán

Na podzim 2021 Babiš překvapivě prohrál volby. Je jeho éra skutečně u konce? Jak moc změnil českou společnost? Nakolik proměnil politiku? Byl skutečně ohrožením demokracie? Jaký morální dopad na tuto zemi může mít tandem Babiš Zeman? Proč Češi Babišovi tak dlouho věřili? Jaké je tajemství jeho vzestupu a úspěchu? Co bylo jeho skutečným cílem? Co se to vlastně v posledních letech v Česku odehrálo? Jak dlouho se z jeho vládnutí budeme probírat? A dočkáme se Babiše na Hradě? Dvě desítky předních komentátorů, reportérů a politologů se snaží nalézt odpovědi na tyto i další otázky a nabízejí svou reflexi éry Andreje Babiše. Kniha tak předkládá plastický a mnohovrstevnatý pohled nejen na jeho osobnost, ale i na dobu a společnost, které dlouhá léta ovlivňoval. Objednávejte ZDE.

Obrana před Babišem

Druhé, rozšířené vydání Obrany před Babišem nese podtitul Jak z toho ven. Rozhodli jsme se pro něj ze dvou důvodů: na základě zájmu o samotnou knihu, ale také proto, že „jak z toho ven“ je ta otázka, kterou nám kladou naši čtenáři při mnoha setkáních ve městech a obcích po celé České republice. Rozhovor se šéfredaktorem deníku FORUM 24 Pavlem Šafrem popisuje nejen vývoj českých médií po roce 1989 jeho očima, ale nově také možnosti, jak se napříště vyhnout systému, který v Česku aktuálně máme – babišismu. Objednávejte ZDE.

V zemi babišismu a buranokracie

Kniha V zemi babišismu a buranokracie publicisty a předsedy Klubu na obranu demokracie Bohumila Doležala prostřednictvím jeho článků mapuje období od nástupu „nových pořádků“ v roce 2013, tedy zejména důsledky prezidentství Miloše Zemana a mocenského vzestupu Andreje Babiše. Texty jsou rozděleny do tematických oddílů a Doležal se v nich věnuje jak změnám, které nastaly po pádu vlády Petra Nečase, tak také silám, jež se na instalaci těchto „nových pořádků“ podílely, a lidem, kteří celkovou destrukci demokratických poměrů umožnili svým lavírováním a mlčením. Objednávejte ZDE.

A něco na konec

Andreji Babišovi věnoval jednu kapitolu ve své knize Češi mezi pravdou a lží Pavel Šafr (objednávejte ZDE). Nabízíme také katalog výstavy Jak Babiš zničil noviny, která mapuje, co Babiš udělal s MF DNES a Lidovými novinami poté, co si je koupil (objednávejte ZDE). A nakonec – pokud chcete projevit svůj názor na Andreje Babiše a jeho spojence Tomia Okamuru, můžete si u nás objednat speciální tričko – ZDE.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články