Kdo je to ten Horáček?, ptal se Zeman a vyzval ČSSD, aby se chovala jako Babiš

Eric Drooker

Miloš Zeman v neděli opět dokázal, že provokace je mu vlastní. V rozhovoru pro Frekvenci 1 mluvil nejen o Michalu Horáčkovi, kterého prý dodnes neznal, ale také o přístupu jednotlivých politických stran k migrační krizi. Podle prezidenta by měli zástupci sociální demokracie, které před lety předsedal, přidat na razanci a přiblížit se v ní Andreji Babišovi.  Nepotěšený je Zeman z možného přijetí protikuřáckého zákona. Sám silný kuřák ho považuje za nesmysl.

Horáček? Vím jen, že zakládal stranu bez preferencí, říká Zeman

Prezidentské volby, které přinese rok 2018 nechávají Zemana klidným. Na své možné protikandidáty však útočí již dnes. „Když mně řekli, že Michal Horáček chce kandidovat na prezidenta, tak jsem se svých spolupracovníků zeptal, kdo to je,“ tvrdí hlava státu. „Dozvěděl jsem se, že je textař a bývalý majitel Fortuny. Dozvěděl jsem se také, že společně s Martinem Bursíkem zakládal stranu LES, která má nulové preference,“ vyjmenovává získané informace Zeman.

[ctete-foto]61256[/ctete-foto]

Pouťový cirkus kolem prezidentské volby

Bez komentáře nezůstala ani Kroměřížská výzva, kterou reprezentuje Michael Kocáb nebo další iniciativy, které mají své prezidentské kandidáty. „Vyrojilo se mnoho kandidátů z pravice, ale i jeden z levice. Mezi nimi jsou lidé, kteří měli v minulosti v politice úspěch. Připomenu například Jaroslava Kuberu z pravicového spektra či Zdeňka Škromacha z levicového spektra,“ jmenuje prezident. „Mám však pouze dojem, že skutečný kandidát na prezidenta by se neměl spojovat s pouťovým cirkusem nazývaným Evropské hodnoty bývalého pornoherce Jakuba Jandy či Kroměřížské výzvy, z níž si dělají srandu političtí komentátoři levicové i pravicové strany,“ tvrdí Zeman. „Ten, kdo chce kandidovat na prezidenta, musí vstát a říct: Jsem připraven, mám ten a ten program a argumenty jsou viditelné v tom, co jsem dokázal v politice,“ myslí si Zeman, který sám o své kandidatuře stále nechce mluvit.

Kéžby ČSSD měla Babišovu razanci

Příliv uprchlíků do Evropy je pro Miloše Zemana stále téma, i když připustil, že ne tak ožehavým, jako dříve. Přesto prezident upozornil na nebezpečí spojené s plošným odmítáním migrantů. „Migrační krize naše občany znepokojuje,“ je přesvědčen Zeman. „V Lidicích chci vystoupit proti těm, kdo této krize zneužívají. Je jedna neonacistická strana v České republice, která migrační krizi zneužívá ve svůj prospěch. A současně podporuje neonacistické tendence,“ varuje prezident, který prý bude tuto partaj jmenovat až při výročí vypálení Lidic. Na rozdíl od této strany prý hnutí ANO není extremistické. „Přál bych si, aby tak razantní jako Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, byla sociální demokracie. Zde před migrační krizí varuje pouze ministr vnitra Milan Chovanec, na druhé straně je Jiří Dienstbier,“ vyjádřil svou touhu prezident.

[ctete-foto]61156[/ctete-foto]

Zákaz kouření je nesmysl

Trnem v oku je pro Zemana protikuřácký zákon, který vetoval, ale poslanci se rozhodli jeho rozhodnutí přehlasovat. „Reagoval jsem na to sladkým úsměvem. V každé hospodě jsou přece dvě místnosti – jedna kuřácká a jedna nekuřácká. Buďme tolerantní a nemluvme majitelům hospod do toho, zda mají mít nekuřáckou hospodu, nebo nemají,“ řekl pro Frekvenci 1 Zeman.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]