Kdo nahradí Prymulu? Sázkové kanceláře mají své favority

(Twitter Romana Prymuly)

FOTO: Twitter Romana Prymuly

Největšími favority na ministra zdravotnictví jsou podle bookmakerů ředitel motolské nemocnice a exministr Miroslav Ludvík (1,5:1) a náměstek ministra zdravotnictví a biochemik Aleksi Šedo (4:1). Následují epidemiolog Rastislav Maďar (6:1) a hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová (10:1). Na to, že ve funkci vydrží ministr Roman Prymula (za ANO), je vypsán kurz 15:1. ČTK o tom dnes informovala sázková společnost Fortuna. Ostatní kanceláře kurzy zatím nevypsaly.

Podle fotografií deníku Blesk byli Prymula a první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek ve středu pozdě večer navzdory zákazu v restauraci na pražském Vyšehradě. Premiér Andrej Babiš (ANO) dopoledne požádal Prymulu, aby rezignoval na svou funkci, jinak navrhne jeho odvolání. Prymulu vyzvali k rezignaci i představitelé opozice a ministři z koaliční sociální demokracie včetně vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD).

Eric Drooker

„Premiér je v nezáviděníhodné situaci. Zatímco na Vojtěchův konec měl možnost se připravit, Prymulův exces je blesk z čistého nebe. Babiš chce situaci vyřešit co nejdříve, proto je pravděpodobné, že nebude experimentovat. Ludvík i Šedo by byl i logickou volbou,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Ludvík podle České televize nabídku stát se ministrem nedostal.

Fortuna vypsala kurzy kolem poledne. Původně byl největším favoritem Šedo s kurzem 1,7:1. Ludvík měl kurz 2,75:1. Na základě přijatých sázek však bookmakeři kurzy změnili. „Během hodiny jsme přijali sázky za 50.000 korun. Polovina šla na Ludvíka,“ podotkl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

V nabídce jsou také parazitolog Jaroslav Flegr (30:1), vicepremiér Karel Havlíček (za ANO, 55:1), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD, 100:1)), bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO, 200:1) nebo šéf stomatologické komory Roman Šmucler (200:1).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]