Kdo nechce o prázdninách rušit politikou, nahání voliče k Babišovi

FB A.Babiše

Andrej Babiš na lovů hlasů | FOTO: FB A.Babiše

Ze zcela nepochopitelného důvodu nabyli politici v posledních letech dojem, že pokud budou aktivní v době letních prázdnin, občany tím odradí. Celá situace se však má úplně jinak, obzvlášť v současné době. Kdo odpočívá a „neruší“, v politickém boji ztrácí.

Je nepsaným pravidlem, že během nejslunečnějších měsíců roka nastává okurková sezona. Na to si velmi rádi zvykli i ti, jejichž pracovní činností by měla být starost o naši zemi. Zkrátka se na pár týdnů uklidí někam do ústraní a maximálně se občas pochlubí nějakou fotografií na sociálních sítích.

FB A.Babiše

Pak je tu však jeden, kterého žádné volno nezajímá. Ví totiž, co znamená, když si odepře odpočinek. Jednoduše oplátkou dostane to, po čem politici nejvíc touží, popularitu a hlasy. Přitom by se řeklo, že v tom nic není a mohl by tak fungovat každý zástupce jakékoliv politické strany.

To bychom ovšem nesměli být už od podstaty líným národem. Když o něco jde, dokáže sice zapnout, ale jakmile je možné si trochu ulevit, hned hledáme prostor, jak. V době sociálních sítí si navíc mnozí zákonodárci myslí, že pár znaků na Twitteru má stejnou váhu jako výjezd za voliči.

Přitom ona „ohleduplnost“ k občanům, kteří si mají odpočinout, je lichým argumentem. Ten, koho politika zajímá, najde si ji vždy, když chce. Ti, kteří se starají o jiná témata, mají možnost se s politikou nepotkat, jak dlouho budou chtít. Stačí jen přepnout televizi na jiný kanál, nebo ji na dovolené vypustit úplně. To by přece neměl být takový problém.

Na to, pochopit tak jednoduchou věc, že volič musí vidět, mezi kým si má vybrat, nemusí mít politik peníze, média ani Marka Prchala. Je prostě potřeba být vidět, a to při jakékoliv činnosti. Vždyť Babiš také poslední dny nedělá nic jiného, než že se prochází přírodou, okukuje zvířátka a mluví s lidmi. K tomu jim samozřejmě slíbí pár nesplnitelných věcí a má je v hrsti.

Je málo věcí, které Babiš praktikuje a na něž lze navázat. Rozhodně to je jeho neúnavnost v honbě za úspěchem. Kdo si však chce dávat volno v době, kdy má brojit proti přebírání moci obchodním a politickým predátorem, nesmí se divit, že se odměny nedočká.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner