Kdo odsouhlasil šmírovací nástroj – elektronickou evidenci tržeb

ČTK

Ministr financí Andrej Babiš a premiér Bohuslav Sobotka | FOTO: ČTK

Stěžejní zákon Andreje Babiše o elektronické evidenci tržeb je po dnešním hlasování v Poslanecké sněmovně definitivně odsouhlasen. Poslanci po vyostřeném jednání rozhodli v poměru 105:3 pro zavedení nástroje, který má podle ministra financí zlepšit výběr daní. Opoziční ODS a TOP 09 na protest proti údajnému nezákonnému jednání opustili jednací síň a hlasování se nezúčastnili. Nelegitimnost dnešního jednání, při kterém nebylo umožněno opozičním poslancům vystoupit v diskuzi, chtějí řešit u Ústavního soudu. Poslanci KSČM se po společné domluvě rozhodli hlasování zdržet. Jak prohlásil předseda komunistů Vojtěch Filip, nechtěli podporovat zákon, který je podle jejich názoru nedokonalý.

ANO

ČSSD

KDU-ČSL

KSČM

NEZAŘAZENÍ

ODS

TOP 09

ÚSVIT

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner