Kdo se bojí pravdy? Oddaní zaměstnanci z ANO brání vyšetření havárie na Bečvě

Šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek (ČTK)

Šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek | FOTO: ČTK

Deza to nebyla! Všichni to víme! Bude to vyšetřeno v řádu hodin! Již půl roku uběhlo od ekologické katastrofy na řece Bečvě a policie stále neukázala na jasného viníka. Řada lidí okamžitě sdělila, že se v žádném případě nejednalo o společnost Deza z holdingu Agrofert. Jistě, jak jinak. Poslanci nyní žádali zřízení vyšetřovací komise v této věci. A co na to poslanci z hnutí ANO Andreje Babiše, kterému Deza patří? Jednání zablokovali.

Diskuze ve sněmovně byly ve středu velice vyhrocené. Místo aby bylo možné hlasovat o zřízení vyšetřovací komise, předseda poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek si vzal přestávku pro jednání klubu do 18 hodin, kdy ovšem začínal pevně zařazený bod. Faltýnek, člen představenstva holdingu Agrofert, tak efektivně jakémukoli jednání o vyšetřovací komisi zabránil.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Všichni ti slušní poslanci hnutí ANO, kteří hájí různé důležité věci, například Patrik Nacher, Martin Kolovratník, Barbora Kořanová, Helena Válková a další, poslušně srazili paty a mlčí jako hrob. Proč? No protože se prostě a jednoduše jedná o zaměstnance pana Babiše, a tak je jedním z jejich úkolů ochrana jeho obchodních zájmů. A řekněme si jasně, že kdyby se někdo příliš zajímal o ekologickou katastrofu, kterou mohla způsobit jeho firma, kšeftům to nesvědčí.

Látka vypuštěná do Bečvy zabila čtyřicet tun ryb. O tom, jak bude rychle nalezen viník, nás tehdy ujišťoval Richard Brabec, ministr životního prostředí a někdejší šéf Babišovy chemičky Lovochemie. Také vám tahle funkce jasně ukázala, že mu můžete věřit, že katastrofa bude vyšetřena? Není divu.

Hnutí ANO ve spolupráci s ministrem vnitra Janem Hamáčkem dělá všechno pro to, abychom se nedozvěděli, kdo řeku skutečně otrávil. Babišovy noviny zatloukají a místo investigativní práce již v září vydaly společnosti Deza PR článek o tom, jak se příkladně stará o vodu. Žijeme v bláznivé zemi. Nezbývá než doufat, že se viníka podaří najít po volbách. To už ale od havárie uplyne více než rok.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner