Kdo seje vítr, sklízí bouři, pane Babiši. I s oddanými policisty za zády

Vyhrocená atmosféra na mítinku poslance Andreje Babiše (ANO) (Pavel Hofman / FORUM 24)

Vyhrocená atmosféra na mítinku poslance Andreje Babiše (ANO) | FOTO: Pavel Hofman / FORUM 24

Mítinky Andreje Babiše a s nimi spojené protesty, nehorázné chování policistů i samotného šéfa hnutí ANO bohužel neukázaly něco, co bychom doteď nevěděli. Je to prostě a jednoduše nová příležitost, která obnažuje, kdo je vlastně ten pravý, nemarketingový Andrej Babiš a co by nás čekalo, kdyby strop jeho preferencí nebyl i přes veškerou jím vynaloženou snahu na třiceti procentech.

Policisté, kteří otevřeně slouží člověku, kterému také fandí. Napadání těch, kteří přišli vyjádřit, že se jim Babiš a jeho kampaň nelíbí. Agresivita, nadávky a překrucování pravdy, které naposledy vyvrcholilo tím, že Babiš nazval protestující „nacisty a fašisty“. Babiš a jeho přátelé budou samozřejmě donekonečna tvrdit, že demonstranty na místo poslaly vládní strany, že jde o kampaň a tak dále. Protože si neumí představit, že existují lidé, pro které je on a jeho minulost i současnost nepřijatelnou záležitostí, která nepatří do civilizované, západní demokratické země.

Štvaní proti kritikům je pro Babiše denním chlebem již nejméně od roku 2017, kdy se začaly konat první větší demonstrace po zveřejnění nahrávek Skupiny Šuman. Předseda hnutí ANO kritiku nenávidí, neumí jí čelit, rozhodí ho i ten nejmenší nesouhlas. Pak nastupuje zlo, které skrývá za image bodrého strejdy z venkova, nastupuje osočování a hlavně hra na strunu těch nejnižších pudů. Proto se dozvídáme, „kolik bere Pekarová“, proto je nutné všechno svádět na Milion chvilek pro demokracii, Kalouska, Piráty, STAN.

Andrej Babiš je tělem i duší skutečný, nefalšovaný autoritář. Dobře věděl, že musí ovládnout policii, také to udělal a výsledek dnes vidíme. Ochranku mu dělá mj. Milošem Zemanem omilostněný Daniel Vlachynský, kterému prezident na návrh někdejší ministryně spravedlnosti Marie Benešové prominul trest za to, že do bezvědomí zmlátil člověka na diskotéce. Prý proto, že na Hostivařské přehradě zachránil tonoucí ženu. Tento člověk vesele spolupracuje s tajnými policisty na tom, aby na mítincích do aut odváděli ženy, případně zaklekávali čtrnáctileté děti. A to sledujeme situaci, kdy je Babiš v opozici, spíše v defenzivě, a navíc má strach, protože potřebuje kandidovat v prezidentských volbách, průzkumy ale nehrají v jeho prospěch.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

Nacisti a fašisti. Tak říká svým oponentům i Vladimir Putin. Výsledkem Babišova chování jsou nehoráznosti policie, šílenství v jeho médiích a hlasité projevy jeho oddaných zaměstnanců na sociálních sítích. Kdyby měl Babiš takovou moc, jakou by si přál, můžeme si být jisti, že u toho by nezůstalo. Že by udělal všechno pro to, aby policie, ale i další složky státu prostě a jednoduše eliminovaly nehodící se kritické hlasy.

Babišovy opoziční mítinky bychom neměli přehlížet. Ukazují, že šéf hnutí ANO bude soustavně přilévat olej do ohně a vyvolávat další a další konflikty, protože nic jiného neumí. A hlavně nám jasně předvádějí, že pro budoucnost svobody a demokracie v naší zemi musí tyto mítinky zůstat opoziční. Kdyby totiž byly vládní, bylo by velice těžké Babiše a jeho armádu oddaných zastavit na cestě k ruskému modelu společnosti.