Kdo si myslí, že práce poslance se měří časem, je blázen, uvedl Babiš. Měří se podle dotací?

FB Andrej Babiš

Andrej Babiš má teď, když již není ministrem financí, dostatek času a využívá jej podle svých slov k tomu, aby promlouval s lidmi. Na otázku, proč tak málo chodil do poslanecké sněmovny, jim exministr financí odpovídá, že dodržuje volební slib, tedy na rozdíl od tradičních politiků nekecá, ale maká. To se zřejmě projevovalo právě jeho absencemi. Není to tak dávno, co se sám do poslanců právě kvůli jejich absencím navážel.

„Poslanci nechodí do práce, mají jenom 40procentní účast, z toho většinou jsou v nějakém bufetě… Já určitě tam budu pracovat pro voliče a budu tam předkládat konkrétní návrhy zákonů,“ řekl v říjnu 2013 pro Rádio Impuls.

Takže jak to tedy je, kdo chodí, nemaká, kdo nechodí, maká? Evidentně záleží na tom, jak se to Babišovi hodí a voličům vysvětlí. „Tradiční“ politici zkrátka nedělají nikdy, Andrej Babiš neustále. Práce se tak možná může měřit podle výše dotací, a tam má Andrej Babiš rozhodně enormní náskok.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner