Kdo v reálu ovládá vládu, parlament a názory velké části občanů? Jednoznačně Babiš

ČTK

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Parlament je žvanírna, premiér lže, koaliční ministr dělá z lidí blbce a já jsem obětí kampaně proti mé osobě, protože mi všichni závidí, jak jsem úspěšný. Takovéto motto by si Andrej Babiš mohl nechat tisknout na vizitky. Možná by se mu ještě vešlo za jeho funkce. Ministr financí, vicepremiér, miliardář, lhář, škrt a Zemanův patolízal. Tohle vše člověk, který v pravou chvíli kamarádil s těmi pravými lidmi, aby je později zavrhl, dokázal.

Babiš nemá problém vymýšlet si před národem ohledně Čapího hnízda, nechodit do Sněmovny ani nereagovat na premiérem svolanou koaliční schůzku. Ačkoliv by tohle všechno ve vyspělém demokratickém státě voliči odsoudili a po jednom volebním období by podobného politika nechali skončit v propadlišti dějin, u nás se mu tleská. Najde se totiž velké množství lidí, kterým vyhovuje, že současný šéf státních financí udělal ze lží a urážek obvyklý kolorit mezilidského jednání.

[ctete-foto]60856[/ctete-foto]

Poslaneckou sněmovnu bere Andrej Babiš jako místo, kam se chodí politici pouze vymluvit. Zřejmě proto pohrdá jejími členy a třeba na interpelacích ho občan hledá marně. Klasicky se vymluví na to, že má nějakou důležitější práci. Standardně to bývá jednání, které přináší prospěch jeho zemědělskému koncernu Agrofert a to přeci musí poslanci i voliči pochopit. Najdou se však i výjimky, kdy Babišovi „žvanírna“, jak Sněmovnu nazývá, nevadí. Když se hlasovalo o EET, zákonu, který je ušit na míru Agrofertu a jeho budoucím výdělkům, neváhal jeho majitel a zároveň ministr financí, demagogicky hovořit téměř hodinu.

Stejně jako poslanci, pohrdá ministr i svým šéfem, předsedou vlády, Bohuslavem Sobotkou. Přes média na něj průběžně útočí a po neúspěšném hlasování o protikuřáckém zákoně ho dokonce označil za lháře a jeho stranické kolegy za podrazáky. Když Sobotka jako obvykle ustoupil a dokázal přesvědčit svého ministra Němečka, aby novelu narychlo připravil na nové pondělní předložení, chtěl se s tím Babišovi pochlubit na schůzce předsedů koaličních stran. Na to se mu ovšem miliardář vykašlal a raději na Zlínsku lákal voliče na koblihy. Posléze se místo omluvy opět do Sobotky pustil a prohlásil, že schůzku svolal premiér naschvál, protože věděl, že se jí předseda ANO nemůže zúčastnit.

[ctete-foto]61028[/ctete-foto]

Světe div se, toto nehorázné chování vadí snad jen opozičním politikům z ODS a TOP 09. Dotázaní občané jsou spokojeni, nebo v horším případě smíření. Většina by dala hlas ANO a nejoblíbenějším politikem je Babiš. Člověk, který nemá respekt ani úctu před nikým. Celý život vše dělal jen tak, aby se sám měl dobře a nebral ohledy na nikoho. Přesto před pěti lety dokázal nalhat lidem, že mu jde o jejich dobro a ucpání úst koblihou funguje téměř dokonale. Bylo by však už na čase, aby se lidé konečně sladkého přejedli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner