Kdo vyhraje volby v Praze? Bookmakeři mají jasno i o budoucím primátorovi

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Už za pár dní voliči rozhodnou, kdo usedne na další čtyři roky v zastupitelstvech měst a obcí. S napětím se pravděpodobně bude čekat na výsledky v hlavním městě. Podle bookmakerů už je ale jasno. Vítězem v Praze se stane koalice SPOLU v čele s Bohuslavem Svobodou, ten podle sázkových kanceláří usedne také v křesle primátora.

Například u sazkové kanceláře Tipsport má Bohuslav Svoboda kurz 1,5:1, stejně to aktuálně vypadá také u Chance. Ta na vítězství lídra koalice SPOLU přijala 98 % sázek.

Andrej Babiš (ANO) u soudu (ČTK / Vondrouš Roman)

„Šance současného starosty Prahy 7, Jana Čižinského z hnutí Praha sobě, ohodnotili bookmakeři kurzem 4,5:1 a přijali jsme na něho zatím 2 % sázek. Kurzově je na tom stejně i dosavadní pražský primátor Zdeněk Hřib (4,5:1) a následuje Patrik Nacher za ANO s kurzem 5,7:1. Další tři adepti, kterými je Petr Hlaváček, Anna Šabatová nebo Milan Urban, jsou na konci „pelotonu“ s kurzy 70:1 a 100:1,“ přiblížila v pondělí mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková.

V nadcházejících volbách do zastupitelstev má odhadem bookmakerů největší šance koalice SPOLU pro Prahu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), u které po týdnu mírně klesl kurz z 1,08:1 na 1,04:1. Kurzy na získání nejvíce hlasů ve volbách naopak podle Světlíkové rostou v případě hnutí Praha sobě, ANO i u České pirátské strany

Komunální a senátní volby se budou konat 23. a 24. září. V metropoli budou lidé volit vedení magistrátu a 57 městských částí a tři senátory v obvodech Praha 6, Praha 10 a Praha 11.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články