Kdo vyje s Nočními vlky? Třeba Jaroslav Vodička…

Bývalý konfident komunistické policie Jaroslav Vodička,který vyznamenal Zdenka Ondráčka řečeného "mlátička"  (Česká televize)

Bývalý konfident komunistické policie Jaroslav Vodička,který vyznamenal Zdenka Ondráčka řečeného "mlátička" | FOTO: Česká televize

letos nás svou návštěvou pod heslem „Cesty vítězství“ oblaží putinovský motorkářský gang Noční vlci. Jeho „prezidentem“ je Alexandr Zaldostanov, intimus V. V. Putina a zakladatel sdružení Antimajdan, jehož součástí Noční vlci jsou (někteří z nich se ostatně zapojili do okupace východní Ukrajiny). Svou první provokativní „spanilou“ jízdu podnikli po zemích východní Evropy v roce 2015 u příležitosti 70 let od konce 2. světové války v Evropě a právě rok po okupaci Krymu. 

Akce s demonstrativně nošenými svatojiřskými stužkami na podporu velkoruského imperialismu se od té doby opakují každoročně. Není proto od věci podívat, kdo z našich veřejných činitelů projevuje k tomu spolku příchylnost. V dalším textu se tedy budu věnovat výběru akcí, které to dokládají.

Rok 2016

Brno, 4. května 2016

V roce 2016 se v Brně s Nočními vlky pod vlajkou tzv. Doněcké republiky nechal vyfotografovat sociálnědemokratický hejtman Michal Hašek. Při dotazech Lukáše Dolanského v pořadu ČT Události a komentáře 4. května 2016 se pak tradičně nejapně vykrucoval. Svého souvěrce se proto ihned musela zastat česká prokremelská klika, jmenovitě „vojenský analytik“ Martin Koller, filmař Václav Dvořák a „mediální analytici“ Štěpán Kotrba a Petr Žantovský. 

Michal Hašek se mimochodem právě tomto kontextu vyjadřoval na svém facebookovém profilu, že odmítá překrucování historie. Těžko to ovšem uvěřit tomuto usvědčenému mnohonásobnému lháři a lžidoktorovi ze  Sládkovičova, tím spíše, když se druží právě s Nočními vlky, jejichž „prezident“ Zaldostanov popírá existenci paktu Stalina s Hitlerem. (O skandálu Michala Haška s tímto motogangem blíže na webu Aktuálně.)

Děčín, 8. května 2016

Tento den se Noční vlci zastavili v Děčíně na pozvání Jaroslava Foldyny, který se pochlubil, že akci zastřešuje ČSBS. Akce tehdy ještě nehýřila oficialitami, jak ukazuje video. 

Rok 2017

Vloni již akci organizoval Český svaz bojovníků. 

Frýdek-Místek, 3. května 2017 

Ve Frýdku-Místku se na pořádání podílely motorkářská skupina Motoholky, motorkářská parta Right riders Hranice a prokremelské organizace Vojáci v záloze, Národní domobrana a KSČM Frýdek Místek. Noční vlci tehdy nedorazili. 

Hlavní organizátorkou vloni byla Bronislava Brixová (místopředsedkyně ČSBS Beskydsko a členka sdružení Motoholky), která v roce 2008 kandidovala do krajského zastupitelstva za Zelené a v roce 2010 do městského zastupitelstva za SPO a v roce 2014 za ANO. V únoru  2016 se podílela na podvodném hlasování v místní organizaci ČSBS.

Na akci úvodem promluvili mimo jiné Patrik Balarin, český člen Nočních vlků, Brixová, předseda ČSBS Beskydsko Vašík a místopředseda KSČM Frýdek-Místek David Stibor.

Na videu z akce lze zaslechnout například tyto „perly“: 

„Bratři na Ukrajině musejí bojovat proti fašistům sami!“ 

„Hysterie, která se vždy strhne kolem jízdy Nočních vlků, kteří svým vlastním způsobem uctívají památku padlých ve druhé světové válce, opravdu hraniční s duševním postižením mnoha politiků, rusofobů a amerikanistů [sic!].“ (No kdo by to do toho Martina Hilského řekl!)

Fotografie z oslav lze nalézt na stránkách ČSBS Frýdek-Místek. 

Děčín, 7. 5. 2017

Tento sraz s Nočními vlky moderovala agentka Kremlu v ČR Jelena Vičanová, nechvalně známá organizací oslavy 17. listopadu 2015 na Albertově. Hlavními řečníky byli Jaroslav Vodička a Andrej Boborovskij, a jak ukazují fotografie, vyskytovali se mezi účastníky také Jaromír Kohlíček (europoslanec za KSČM), Jaroslav Doubrava (senátor a propagátor Protokolů sionských mudrců), Jaroslav Foldyna (aktuálně jeden z místopředsedů ČSSD) i Žarko Raptor Jovanovič, tedy vesměs přátelé Miloše Zemana a V. V. Putina. 

Vodička ve svém projevu mimo jiné řekl: „Jsem velice rád, že tu mohu přivítat motorkáře, jsem velice rád, že tu mohu přivítat Noční vlky.“

Brno, 8. 5. 2017 

Noční vlci vyslovili poděkování ministerstva zahraničí RF, které je podporuje. Poté jsme se od nich mohli dovědět, že máme jako Slované žít spokojeně všichni pohromadě… 

Rok 2018

Letos květnové akce již v celostátním měřítku organizuje opět ČSBS Beskydsko (opět v čele s Bronislavou Brixovou), spolu s Levicovými kluby žen (což je pouze krycí název pro pobočku KSČM), Národní domobranou, Vojáky v záloze a sdružením Right riders Hranice (kupodivu ovšem tato dvanáctihlavá česká pobočka polského motorkářského klubu ve Varšavě na svých stránkách nemá o akcích s Nočními vlky ani slovo).

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]