Kdo zastaví mezinárodní ostudu, kterou působí Babiš svými urážkami?

ČTK

Premiér Andrej Babiš kritizuje EU. | FOTO: ČTK

Andrej Babiš se rozhodl, že opět nepůjde na interpelace. Proč taky, když měl naplánovaný výlet na Karlštejn. Důležitější pro premiéra je a bude PR, práce v Poslanecké sněmovně ho nezajímá. Problém má i se slušným chováním. Po Miloši Zemanovi je dalším politikem, který dělá naší zemi ostudu v zahraničí. Tentokrát jde opět o Moniku Hohlmeierovou, německou europoslankyni, která kritizuje Babišův střet zájmů.

Ministerský předseda má na půdě Evropského parlamentu z ostudy kabát. Nejenže si o něm v kuloárech vyprávějí jako o dotačním podvodníkovi. Nyní je pro velkou část europoslanců také nevychovaným hulvátem, který místo argumentů pouze nadává a uráží.

Pavel Hofman

Po nepřijatelném výpadu proti šéfce kontrolního výboru Evropského parlamentu z minulého týdne přišel ve čtvrtek další. De facto stejně drzý a hulvátský jako ten, kdy Hohlmeierovou označil za „totálně pomatenou“. „Ona té problematice vůbec nerozumí a to, jak jsem se o ní vyjádřil, je vlastně správný výrok,“ řekl dnes Babiš novinářům.

Evidentně se tak nehodlá za svá slova omluvit, jak po něm požadují opoziční politici a v brzké budoucnosti se k tomu zřejmě chystá i šéf Evropského parlamentu David Sassoli. Toho k tomu dopisem vyzvala sama Hohlmeierová. „Evropská unie nesmí tolerovat takové urážky od šéfa evropské vlády na adresu členů instituce EU. Tento nepřípustný propad stylu politického vyjadřování žádá jasnou reakci,“ napsala Sassolimu.

Bezskrupulózní český premiér je ovšem nyní v defenzívě, takže se nedá očekávat, že by svá slova bral zpátky. Stejně jako nelze brát vážně omluvu-neomluvu europoslancům Zdechovskému a Peksovi za to, že je označil za vlastizrádce. Babišovi je úplně jedno, že už nedělá ostudu pouze sám sobě, ale také celé České republice. Poté, co si na nás ve světě ukazují kvůli buranskému chování prezidenta Zemana, dává jim premiér další důvod.

Skvěle totiž hlavě státu sekunduje a brzy se zřejmě stane tím nejhorším, čím se budeme za hranicemi republiky prezentovat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner