Hlavní otázka těchto dní: Kdy odstoupíte, pane Babiši?

Eric Drooker

Ministr financí Andrej Babiš prokazatelně lže. Nejen že už sám zjevně pochopil, že se k Čapímu hnízdu nemá hlásit, jelikož je v průšvihu, ale navíc ještě národu tvrdí, že mu farma nepatří (samozřejmě, patří mu sice Agrofert, ale to nevadí).

Ještě před několika lety by podobný politik skončil během pár dní. Jakékoli odklánění, lži, majetkové nesrovnalosti, to všechno by okamžitě vedlo k výzvám ze strany koaličních partnerů k odstoupení. Kde jsou pánové Šlachta, Ištvan a paní Bradáčová? Kdo všechno se bude podílet na zametení tohoto do nebe volajícího skandálu? A kdo se postaví na stranu veřejnosti?

Andrej Babiš bezostyšně lže a stále se nic se neděje. Ve chvíli, kdy s ním koaliční partneři drží vládu, se stávají spoluúčastníky krytí podvodu, o kterém si pravděpodobně PR oddělení Agrofertu myslí, že zase tak nějak vyšumí. Do pár novin (nejlépe našich) dáme pár rozhovorů, zmíníme uprchlickou krizi a spojenectví se Zemanem a bude dobře. Tytéž noviny zatím o celé kauze soustředěně mlčí.

Premiér Andrej Babiš  (ČTK)

Jenže nebude dobře, doufejme, že už nebude ani líp.

Vyšetřování dotačního podvodu kolem Čapího hnízda pokračuje, a jelikož na evropské úřady zatím oligarcha Babiš tolik pák nemá, také pokračovat bude. Ať už dopadne jakkoli, ve slušných zemích politik uplatňuje presumpci viny (a vláda Petra Nečase ji uplatňovala poměrně důsledně). Babiš je navíc už daleko za domnělým podezřením nebo za hanlivým článkem v novinách. A proto všem voličům nezbývá než vyzvat premiéra Bohuslava Sobotku, aby ministra, který lže a je vyšetřován z podvodů na evropské úrovni, odvolal.

Nejlépe by ovšem udělal sám Andrej Babiš, kdyby se postavil ke svému maléru čelem jako chlap.

Nezbývá tedy, než se ho zeptat: Kdy odstoupíte, pane Babiši?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com