Kdyby alespoň mlčel. Estébák Babiš vzpomíná na komunisty zavražděného Heliodora Píku

VÚA-VHA

Generál Heliodor Píka | FOTO: VÚA-VHA

Další nechutná komedie se objevila v neděli na sociálních sítích premiéra Andreje Babiše. Připomíná v ní zavražděného hrdinu a významnou osobnost historie Československa Heliodora Píku. „Před 71 lety zavraždili komunisté ve vykonstruovaném procesu československého generála, legionáře a výraznou postavu zahraničního československého protinacistického odboje, Heliodora Píku. Nikdy nezapomeneme,“ napsal Babiš na Twitteru.

Ano. Nikdy nezapomeneme. Nikdy nezapomeneme, že Babiš byl prominentním členem stejné strany, jejíž soudruzi nechali Heliodora Píku oběsit. Nikdy nezapomeneme, že Babiš byl práskačem tajné bolševické policie, která o tři desetiletí dříve dostala Heliodora Píku na popraviště. Nikdy nezapomeneme, že je to Babiš, který jako první premiér od listopadové revoluce vzal komunisty fakticky do vlády a nechá se vydírat partou neostalinských a putinofilních bolševiků.

Jen touto drzostí, kterou v neděli Babiš předvedl, se může stát, že se jeho jméno objeví při vyhledávání textů, kde je zmiňován Heliodor Píka. Člověk, na jehož památce se Babiš snaží takto nehorázně parazitovat, si totiž zaslouží úctu a obdiv. V 1. světové válce bojoval v československých legiích a ošetřoval raněné v první linii. V meziválečném období patřil k naší důstojnické elitě a působil na významných diplomatických postech. Během 2. světové války pomáhal vojákům dostat se do exilu. Když přišel jako atašé do Moskvy, kde formoval československé jednotky, ihned prohlédl, o co bolševikům a Stalinovi jde. Prezident Beneš bohužel nedal na jeho varování.

Bolševici nejenže Heliodora Píku bezdůvodně zavraždili, ale rodině ani nikdy nevydali jeho ostatky. V lágru mučili také jeho syna Milana Píku, příslušníka RAF. Úctyhodné osobnosti, které si nezaslouží, aby si je bral do úst někdo, jako je Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner