Kdyby byli vedle mě, neodešli by z místnosti po svých, prohlásil Vrabel. Policie se zabývá jeho výroky na adresu členů vlády

Ladislav Vrábel (ČTK / Kamaryt Michal)

Ladislav Vrábel | FOTO: ČTK / Kamaryt Michal

Policisté se zabývají výroky svolavatele protivládních demonstrací Ladislava Vrabela. Informoval o tom dnes Deník N. Vrabel podle serveru v internetovém vysílání prohlásil, že někteří členové vlády by “neodešli po svých”, kdyby se s ním potkali.

“Policisté se tím na základě podnětu zabývají,” řekl Deníku N bez dalších podrobností mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Vrabel podle webu ve vysílání řekl, že premiér Petr Fiala (ODS), ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) a ministryně obrany Jana Černochová (ODS) rozpoutávají válku. “Kdyby byli vedle mě, můžu vám říct, že by rozhodně neodešli z místnosti po svých, aby šli dál rozpoutávat válku,” uvedl podle Deníku N.

Vrabel také podle serveru mluvil o tom, zda změnit koncept své “nenásilné revoluce”. Násilnou revoluci však Vrabel podle svých slov nechce. Deníku N se muž ke svým výrokům nevyjádřil.

Vrabel zorganizoval 17. listopadu pochod k budově České televize (ČT) na Kavčích horách, požadoval, aby mohl v televizi vystoupit s projevem. Televize to už předtím odmítla. Na demonstraci zaznívala kromě kritiky obsahu zpravodajství ČT také kritika vlády. Vrabel organizoval protivládní protesty i dříve, na demonstraci 28. října se podle odhadů policie sešly nižší desítky tisíc lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články