Kdyby hanba fackovala, musela by stát vedle Babiše i dnes v očkovacím centru

Andrej Babiš (Evropská unie)

Andrej Babiš | FOTO: Evropská unie

Zahájení zkušebního provozu velkokapacitního očkovacího centra se stalo další možností, aby se Andrej Babiš poplácal po zádech a pochválil se. Premiér úplně opomněl, že jeho vinou nemá Česká republika čím očkovat, a proto i dnešní “otvíračka” byla pouze pro média a veřejnost se možná dočká až 3. května.

Tisková konference v O2 universum měla primárně sloužit k tomu, aby si Andrej Babiš připsal nějaké plusové body. V době, kdy se ukazuje, jak on sám zanedbal nákup vakcín a vystavil tak občany České republiky vážným zdravotním komplikacím, bylo třeba ukázat “šikovného šéfa”.

FORUM 24 (archiv)

Jakkoliv s velkokapacitním očkovacím centrem nemá de facto co dočinění, byl to právě Babiš, kdo se před novináři exhiboval nejvíc. On byl na počátku nápadu centrum vytvořit, on domluvil s Petrem Kellnerem (při zmínce o něm málem premiérovi ukápla slza), že pronájem prostorů bude zdarma.

Babiš sice poděkoval i dalším lidem, kteří mají zásluhu na vytvoření v současnosti stále nefunkčního centra. Bylo však znát, že nebýt jeho, nepostavilo by se nic. Otázku nedostatku vakcín podle očekávání opět premiér stočil na zlou Evropskou unii, v níž solidarita funguje pouze pro média. Babiš zároveň připomněl, že on sehnal víc vakcíny, než nám nabízela EU a celou tiskovou konferenci tak ukončil jako vítěz. 

Na nově nalezený důkaz o tom, že byl spolupracovníkem StB, se překvapivě nikdo nezeptal. Zřejmě nebylo v plánu premiérovi kazit dobrou náladu, kterou má i přes to, že kvůli jeho neschopnosti umírají lidé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]