Kdyby nebylo Churchilla, mnozí z nás by tu nebyli. Zboříme i pyramidy?

Winston Churchill  (F24)

Winston Churchill | FOTO: F24

Když 25. května Derek Chauvin, člověk, který neměl u policie co dělat, zabil černošského recidivistu George Floyda, asi nikdo netušil, jakou vlnu protestů a následně nenávisti vůči historii to zvedne.

Všude na světě útočí ultralevicoví vandalové pod rouškou hnutí Black Lives Matter na sochy a symboly naší civilizace. Té civilizace, která díky vizionářům, jako byli Cristobal Colón či Thomas Cook, objevovala rozlehlý svět, překonávala nekonečný oceán a zkracovala vzdálenosti. Ale nejsou to jen objevitelé a mořeplavci, ale i bojovníci za svobodu a demokracii jako Winston Churchill nebo Charles de Gaulle, kteří vzbuzují primitivní hněv u vandalů schovaných pod rouškami a organizovaných v různých levicových či anarchistických sdruženích.

Víte, jak říká ultralevicový web A2larm vandalkám, které posprejovaly Churchillovu sochu v Praze? Autorky… Už to samo o sobě svědčí o zcela jiném vnímání reality křičící menšiny. Malí a závistiví útočí na osobnosti, které se už nemohou bránit, ale za svůj život pro náš svět něco na rozdíl od těchto vandalů udělaly.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Nebýt Francise Drakea, možná by byli dnešní obyvatelé Velké Británie katolíky a mluvili španělsky poté, co by roku 1588 dobyl vévoda z Mediny-Sidonie Anglii pro jeho katolické královské Veličenstvo Filipa II.

Nebýt Winstona Churchilla a jeho buldočí povahy, skončila by Velká Británie za 2. světové války stejně jako Francie a kromě jednotek Svobodných Francouzů by možná bojovaly proti Hitlerovi jednotky Svobodných Britů…

Málokdo si uvědomuje, že když se Hitler bratříčkoval se Stalinem a německé tanky poháněné sovětskou ropou drtily svými pásy sladkou Francii, byla to právě Velká Británie, která držela prapor svobodného světa, a to právě díky onomu nezlomnému Winstonovi.

Myslím, že nikdo znalý historie nemůže a ani nechce popírat ony temnější stránky výše uvedených osobností. Ano, byly tam věci, které nejsou pěkné z dnešního pohledu a zcela jistě nebyly pěkné ani pohledem tehdejší, mnohdy krutější doby. Nikdo z nás ale nebyl na jejich místě a nebyl nucen dělat rozhodnutí ovlivňující přežití celých národů.

Chytří vědí a hloupým stržení soch nijak nepomůže. Ostatně právě oni pak z hlouposti a neznalosti historie, zaslepeni pouze svou nenávistí, strhnou třeba sochu bojovníka proti otrokářství nebo posprejují pomník jednotce složené z černých vojáků.

Dospějeme do stavu, kdy budeme chtít strhnout egyptské pyramidy, protože je možná stavěli otroci? A možná bychom měli přestat používat v matematice číslo pí a ve fyzice Archimedův zákon, protože Archimedes měl ve svém domě otroky…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]