Kdyby se Johnson fotil do půl těla jako já, bude to vypadat nechutně, vzkázal Putin a zmínil pití alkoholu

Bývalý britský premiér Boris Johnson (ČTK/AP/Alberto Pezzali)

Bývalý britský premiér Boris Johnson | FOTO: ČTK/AP/Alberto Pezzali

Britský premiér se znovu dostal do slovní přestřelky s Vladimirem Putinem. Poté, co si Johnson společně s dalšími členy G7 dělal legraci z fotografií ruského prezidenta, na nichž se objevuje polonahý, dočkal se podle zprávy New York Post ostré reakce. Tím ovšem výměna názorů mezi dvěma politiky neskončila.

Incident mezi Johnsonem a Putinem vyvolal vtip britského premiéra, který na summitu lídrů G7 v Německu vyzval své kolegy, že by si měli sundat trička, aby ukázali, že jsou tvrdší než Putin. Přidal se i kanadský premiér Justin Trudeau, který chtěl dokonce do půl těla jezdit na koni, stejně jako ruský prezident na známých fotografiích.

()

Johnson posléze v německé televizi pronesl i další teze, které už ovšem nebyly myšleny v nadsázce. “Pokud chcete dokonalý příklad toxické maskulinity, tak je to to, co Putin dělá na Ukrajině,” řekl ministerský předseda Spojeného království. “Potřebujete více žen na mocenských pozicích. Kdyby byl Putin žena, opravdu si nemyslím, že by se pustil do šílené machistické invazní a násilné války takovým způsobem, jakým to udělal,” dodal.

Na Johnsonův vtip na summitu G7 zareagoval Vladimir Putin podrážděně. “Nevím, jak se chtěli svléknout, zda nad, nebo pod pasem,” řekl ruský prezident ve čtvrtek novinářům. “Ale myslím, že by to byl v každém případě nechutný pohled,” dodal. “Všechno v člověku by mělo být v harmonii, tělo i duše. K tomu je však třeba přestat zneužívat alkohol a další zlozvyky, cvičit a sportovat,” pokračoval Putin.

K výrokům o toxické maskulinitě, což je termín označující chování, které potlačuje emoce a primárně oslavuje dominantní alfa samce, se prezident Ruské federace nevyjádřil.

Pavel Šafr: Češi mezi pravdu a lží (FCM)

Slovní válka mezi Ruskem a Velkou Británií ovšem pokračovala i na jiné úrovni. Ruské ministerstvo zahraničních věcí se totiž ohradilo proti výrokům britského ministra obrany Bena Wallace. Ten totiž prohlásil, že Putin trpí syndromem malého muže.  

Na tato slova Moskva zareagovala vzkazem do Londýna: “Urážlivá rétorika představitelů britských úřadů je nepřijatelná. Ve slušné společnosti je zvykem se za takové výroky omluvit.”

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články