Když Babiš mluví o demokracii, je z toho cítit ironie

ČTK

Andrej Babiš na Národní třídě | FOTO: ČTK

Ministr financí dnes při příležitosti oslav 17. listopadu na Národní třídě vyprávěl o své spokojenosti s vývojem demokracie a svobodného žití v naší republice. Od člověka, který se svými regulacemi a zákazy snaží sešněrovat čím dál víc občanů, zní tato slova jako nehorázná drzost. Babiš nesnáší demokratické principy, poslanecká sněmovna je pro něj žvanírna, názoroví oponenti si vyslouží buď nadávky, nebo mediální útoky jeho novin. Když se však oslavuje sametová revoluce, Babiš se na pár okamžiků přemůže a národu se ukáže jako největší demokrat.

Předvolební kampaň hnutí ANO je v plném proudu, nebo lépe řečeno, po krajských a senátních volbách vůbec neskončila. I když poslední dobou nechal Babiš předsedu vlády a ČSSD, aby svou partaj zničil sám a nijak se moc neprojevoval, dnešní státní svátek si nemohl nechat ujít. Přestože on sám ze situace na Národní třídě před 27 lety určitě nadšen nebyl, poslední dva roky přichází do centra Prahy s kyticí v ruce. Dnes byl dokonce na místě jako první z vrcholných politiků. Buď, aby se blýsknul, nebo spíše kvůli možnému střetu se svými odpůrci.

Při oslavě demokracie nezapomněl zmínit, jak si nyní vedeme dobře a přidal i dalších pár svých výmyslů. Ten o nulové snaze okleštit svobody občanů byl zřejmě nejpovedenější. Z úst ministra, který zavedl elektronickou evidenci tržeb, udavačský systém na podnikatele nevydající účtenku a muže, jenž se snažil ovládnout policii pro svůj mocenský i podnikatelský vliv, zní takové teze směšně.

Za pár dní ovšem bude 17. listopad opět pouze svátkem, který jednou za rok do ulic vyžene stovky lidí a Andrej Babiš bude znovu moci pokračovat ve své snaze destabilizovat demokratické nastavení naší země a dál bude navrhovat zákony, které nás vrací do doby před pověstným dnem na Národní třídě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner