Když chcete zhubnout, nemusíte si odříkat jídlo z fastfoodu, tvrdí trenérka

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Každý, kdo se potýká s nadváhou, přemýšlí v první řadě nad svým jídelníčkem. Co bude muset vynechat a naopak, co nechtěně zařadí. Jak ovšem upozorňuje osobní trenérka, o níž píše The Daily Mirror, není třeba se toho bát a třeba na jídlo z fastfoodu nemusíte zapomenout.

Roxy Sullivanová své klienty překvapivě nepeskuje za to, co jedí. Myslí si totiž, že kouzlo hubnutí není v tom si něco zakazovat, ale jíst střídmě a sledovat si příjem potravy. 

To ovšem podle osobní trenérky neznamená, že byste museli zapomenout na oblíbené jídlo z okénka, chipsy či zmrzlinu. Roxy totiž razí názor, že se za tvrdou práci v tréninku mají lidé odměnit jídlem, které mají rádi.

Abyste zhubli, nemusíte ze svého jídelníčku vyřazovat jídlo z fastfoodu, tvrdí trenérka z anglického Bristolu. Ve skutečnosti své klienty povzbuzuji, aby si je dopřáli. Samozřejmě jen občas, dodává.

Sullivanová nabádá k tomu, aby při hubnutí lidé přemýšleli o tom, co jedí. Klíčem je prý umírněnost. Pokud si třeba otevřete balíček chipsů a nemůžete přestat, dokud je celé nesníte, je to problém. Můžete si ale koupit malé balení. Stejně je to se zmrzlinou, radí Roxy s tím, že není od věci si třeba velký balík brambůrků rozdělit do několika malých porcí.

Dalším způsobem, jak si udržet pocit sytosti, je pít hodně tekutin a jíst stravu s vysokým obsahem bílkovin, vysvětluje odbornice s tím, že je třeba si dávat pozor i na fitness aplikace. Ty totiž nadhodnocují množství kalorií, které prezentují jako spálené. To vede k tomu, že se pak lidé přejídají a diví se, že nehubnou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články