Když komunisté poznají svou lživou medicínu od Okamury

archiv

Tomáš Zdechovský | FOTO: archiv

Co je geniální ironie osudu? Když si děláte legraci ze lží Okamury o druhých, a pak sám hned podáte trestní oznámení, když to samé udělá i vám. Boží mlýny očividně melou. 

Možná se vám dostaly do schránky předvolební noviny SPD s titulkem NA VLASTNÍ OČI. Tomio Okamura v nich nepřekvapuje tím, že se nechává opět inspirovat známým výrokem nesprávně připisovaným Goebbelsovi, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Jede v nich totiž jednu perlu za druhou, kdy by ani celoroční seminář o dezinformacích, fake news a poplašných zprávách nestačil rozkrýt všechny výmysly. 

Jedna stránka je pak obzvlášť výživná, a to „tabule hanby“ o tom, jak zase měli europoslanci vlastizrádně hlasovat pro kvóty. Ty jsou sice i s případnými imigranty nikde, ale to už je prostě nad rozlišovací schopnosti těch, co jsou ochotní za tyto „alternativní pravdy“ SPD volit.

Upřímně, vlastně vůbec nevím, o jaké hlasování se má jednat, protože žalobu od Komise máme za nedodržení kvót, které v roce 2015 při jednání Rady přijal tehdejší premiér Bohuslav Sobotka a europoslanci na to neměli vliv (Rada má vyšší pravomoci). Okamura to ani blíže nespecifikuje. Snaží se jen dehonestovat a vyděsit, protože migrační vlna pominula a on už jednoduše nemá čím strašit – aby pak mohl jakoby zachraňovat. Nicméně je vlastně úplně jedno, z jakého prstu si to Okamura kde vycucal, na celé situaci okolo novin mě totiž nejvíc pobavilo něco úplně jiného.

Komunista Filip „vlastizrádný seznam“ rád dával všude k dobru, teď podal trestní oznámení

Okamura je se svou až obdivuhodnou schopností vybájit si nesmysly vlastně ještě úplný žabař proti tomu, co dokáží komunisté. Komunisté jsou totiž schopní větších majstrštyků, než umořit lidi lhaním a kulometnou palbou slov šíleného muže. Už jsem psal dříve, že velmi podobnou lež jako Okamura, vypouštěl do světa v loňském roce i předseda komunistů Vojtěch Filip. 

Loni v červnu v Otázkách Václava Moravce i následně v pořadu ČT24 tvrdil, že 12 českých europoslanců mělo hlasovat pro sankce pro ČR. Přitom dobře věděl, že opakuje už nejméně tisíckrát vyvrácený hoax, jak se ale v ČT hájil: „A proč bych to neříkal?“ Loni jednoduše přišly Filipovi Okamurovy lži vhod, protože díky nim mohl útočit na své politické protivníky. Dnes už to ale neplatí. Teď, když komunisté zažívají totéž sami na sobě a stali se terčem Okamurových lží, najednou obrátili o 180 stupňů a mluví úplně jinak. 

Stačilo málo. Když se na „seznam hanby“ v letošním vydání novin SPD ocitla i komunistická poslankyně Kateřina Konečná, oznámila obratem KSČM, že podává na SPD trestní oznámení za úmyslný trestný čin pomluvy. K tomu lze dodat jediné. Zatímco SPD se řídí pouze falešným Goebbelsovým výrokem, komunisté se inspirují skutečnými činy velkého vůdce Josifa Vissarionoviče Stalina, který spolu s nacisty nejdříve pomohl rozpoutat druhou světovou válku, nakonec ale ze sebe dokázal udělat největšího bojovníka s fašistickým zlem. Komunisté jsou v obratech o 180 stupňů prostě skuteční mistři. Bohužel.

Autor je europoslanec za KDU-ČSL. Kandiduje znovu do Evropského parlamentu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner