Když nám o organizovaném zločinu káže Babiš, kterému zavražděný Mrázek říkal Chemický Alí

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Andrej Babiš a jeho kolegové z hnutí ANO nám dennodenně předkládají rozhořčené tirády o tom, jak je hnutí Starostové a nezávislí prolezlé korupcí, je to mafie a jde tu o organizovaný zločin. Aniž bychom chtěli zlehčovat nepravosti kolem pana Hlubučka, připomeňme si, kdo nám tady vlastně o morálce káže.

Andrej Babiš volá po tom, aby v politice skončil každý, kdo se stýkal s někým podezřelým, například se zlínským podnikatelem Redlem. Dobrá rada, kterou by měl ovšem poslechnout on sám. Komu zavražděný podnikatel František Mrázek před svou smrtí, která dodnes nebyla uspokojivě vyšetřena, říkal „Chemický Alí“? Ano, právě Babišovi.

(Týdeník FORUM)

Kdo pohádkově zbohatl na tom, když mu Zemanova vláda přiklepla Unipetrol, dala mu jej na hraní a on jej pak vrátil, aby se z něj stal dolarový miliardář? Ano, Babiš. Stát prodělal a nám tady nekontrolovaně dál rostl gigant, který se pokusil ovládnout celý stát.

Andrej Babiš se znal s Radovanem Krejčířem nebo s Tomášem Pitrem. Předseda hnutí ANO se také scházel třeba s prezidentem antimonopolního úřadu Martinem Pecinou v době, kdy kupoval další podniky, a dělal to stylově – u benzínové pumpy. Nepotřeboval tedy šifrovaný telefon, o kterém se tu tolik mluví v souvislosti s jinými politiky.

Babiš využíval státní peníze takovým způsobem, jakým to nedokázal vůbec nikdo před ním. Do státních podniků dosadil své lidi, nekontrolovaně čerpal dotace, byl rozhodčím i hráčem zároveň, a to dokonce jako předseda vlády. Pokud tedy on a jeho lidé brojí proti údajnému organizovanému zločinu, není to nic jiného než chucpe.

Lidové noviny patří do mediálního holdingu MAFRA ze svěřenského fondu Andreje Babiše (FORUM 24)

Nakonec si ještě připomeňme, že Babiš udělal z vlastního syna bílého koně a poslal jej s podezřelým kriminálníkem na Ruskem okupovaný Krym. Král střetu zájmů, král kumulace moci, to je a vždycky byl Andrej Babiš. Když tedy nyní volá po očišťování politiky, měl by začít u sebe a konečně skončit, což se ale pravděpodobně nepodaří do té doby, než prohraje prezidentskou volbu.

Když tedy slyšíme to nekonečné rozhořčení, nutno říci, že to není jen ledajaké „zloděj křičí, chyťte zloděje“, ale „šéf mafie křičí, popravte kapsáře“. Na nekonečné množství Babišových kauz bychom skutečně neměli zapomínat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]