Marek Wollner z ČT je pod stálou palbou. Tentokrát od přátel Putina

(Česká televize)

FOTO: Česká televize

Pro pochopení současného prostředí české “veřejné diskuze” je třeba zaznamenat titulek Parlamentních listů z 18. února: “Marek Wollner je tajtrlík a kape mu na karbid.” Říká to zde Petr Štěpánek. Že jste dříve nebyli zvyklí, aby politická média šířila hned v titulcích urážky a nenávist? Tak to vítejte v nové éře české žurnalistiky!

Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a známý vykladač názorů Václava Klause Petr Štěpánek v tomto článku reaguje na slova Marka Wollnera o tom, že Česká televize je pod neustálou palbou šiřitelů kremelské propagandy. Wollner přitom jmenoval v rozhovoru s Jiřím Leschtinou na Aktuálně známé a velmi bojovné přátele Václava Klause: Petra Štěpánka, Petra Žantovského a Petra Hájka. Ti se totiž soustavně snaží vytvořit dojem, že Česká televize je ve svém zpravodajství o ukrajinském konfliktu a v dalších tématech neobjektivní a “slouží zájmům Evropské unie”, kterou tito pánové po vzoru svého učitele nenávidí.

Dodal bych jen, že Česká republika je chválabohu v Evropské unii a právě proto tu ještě stále nejsme pod absolutní nadvládou Putinova Kremlu. Žádnou jinou volbu, než EU nebo Rusko tu totiž nemáme. Kdo tvrdí opak, tak ten hazarduje s naší svobodou i s příslušností k prosperující části světa.

Marek Wollner nikoho neurazil a ohledně šíření kremelské propagandy řekl na sto procent pravdu. Za to je označen za “tajtrlíka, kterému kape na karbid”.

Takhle u nás nyní vedeme diskuze. A je to velká “zásluha” Parlamentních listů, které objevily zcela nový mediální koncept. Jde o převedení té nejhrubší hospodské komunikace plné nenávistných výlevů do formátu politických novin, které se ještě tváří jako zhmotnění parlamentní plurality. Proto si mohou jeho pravidelní čtenáři užívat nefalšované emoce lůzy. Vykřičené titulky tam začínají třeba slovy “Demence!” “Prolhaní pravdoláskaři!” “Nejhorší odpornost!”. A když na Parlamentních listech hovoří “politolog”, tak jeho nosnou myšlenkou pro titulek je výrok “kupovat a žrát, to je třeba” (Zdeněk Zbořil).

Parlamentní listy jsou zcela ukázková žumpa. Tuto žumpu zřídil Michal Voráček, jehož nálepka “proruský podnikatel”, není jistě náhodná. Podíl si zde zakoupil král hazardu senátor Ivo Valenta. Je to médium, které má očividnou snahu co nejvíce rozvrátit českou společnost a přesměrovat ji z civilizovaného prostředí západních demokracií kamsi daleko na Východ. Tomu také dokonale odpovídá jeho styl. Skupina následovníků Václava Klause sem naprosto přesně patří. Jsou tu na správné adrese. Mohou se tady setkat s Miroslavem Sládkem, Tomio Okamurou a s komunisty i estébáky všech odstínů. Všichni tu mají prostor. Čím větší extrémista a čím větší hanobení Západu, tím lépe.

O Markovi Wollnerovi Petr Štěpánek napsal: “Wollner si žije ve svém pseudosvětě, tak dlouho lhal, že se mu to v té jeho hlavě naprosto obrátilo… Pravdu cítí jako lež a lež jako pravdu. To by nám samo o sobě mohlo být jedno, že nějakému tajtrlíkovi kape na karbid, ale tenhle pan šéfuje zpravodajcům naší hlavní TV a my se mu skládáme na výplatu, takže tohle už mi jedno není.”

Co k tomu dodat? Pořad Marka Wollnera Reportéři ČT je nejspíš poslední, který zde zbyl z éry svobodné kritické žurnalistiky. Ta to nyní nemá v naší zemi jednoduché. Když by se podařilo militantní proruské lobby, zemanovcům, komunistům, estébákům a Agrofertu (na Radu ČT totiž chodí rovněž na Wollnera stížnosti z impéria Andreje Babiše) zacpat Reportérům ČT a Marku Wollnerovi ústa, tak bude na naší televizní scéně už dočista vymalováno.

Ruská politika se dopustila na Ukrajině mnoha zločinů. Bylo by absurdní, kdyby je Česká televize začala zpochybňovat pod rouškou “objektivity”. Západní státy selhávají na Ukrajině v tom smyslu, že daly Ukrajincům naději na úzkou spolupráci a sounáležitost a pak je zrazují. Je to smutný příběh. Ale zločin anexe Krymu a zločin nerespektování hranic suverénního státu je naprosto jasná a jednoznačná věc. Když Petr Štěpánek požaduje, aby se o jasných zločinech nemluvilo jako o jasných zločinech, tak mu není pomoci. Jestli ho za takovou špínu nikdo neplatí, tak nevyužívá šance, jež se nabízí. Z Východu je velká poptávka po takových “přátelích”. Ale vůbec nejde vyloučit, že ty ostudné a nemorální nesmysly prosazuje Petr Štěpánek zadarmo. Na lidských cestách k barbarství či do otroctví vždy asistovala i řada upřímných sympatizantů úpadku.

Dodejme, že Marek Wollner je pod častými útoky ze strany přátel Ruska. Svým způsobem je to ocenění jeho práce.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články