Když premiér nejde k volbám: Babišovi vyhovují jen takové volby, ve kterých uspěje

Ilustrační foto (Facebook A.Babiše)

Ilustrační foto | FOTO: Facebook A.Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš nepůjde volit ve druhém kole senátních voleb. Ano, čtete dobře, premiér země nejde k volbám. A proč? Protože očekává volební výprask svého hnutí, a tak usoudil, že volební klání, ostatně stejně jako celý Senát, nemá smysl.

Andrej Babiš vůbec neví, jak funguje politika, zejména ta demokratická. Proto je schopen hned poté, co hnutí ANO ztratí vládu nad dalším velkým městem, vykřikovat o potřebnosti přímých voleb primátorů a starostů. Vůbec mu nejde o efektivitu nebo spravedlnost, on prostě ví, že poměrný volební systém je něco, v čem neuspěje tak, jak by potřeboval – tedy úplně.

Náš předseda vlády nemá svého kandidáta ve druhém kole voleb do Senátu, a tak svůj hlas do urny nevhodí. Nejpozději v neděli zase začne mluvit o tom, že Senát nemá žádný význam, měl by se zrušit a my okamžitě potřebujeme zavést většinový volební systém.

Problémem není to, že by Babišovi někdo z jeho poradců neřekl, že předseda vlády volit musí, protože by měl jít příkladem občanům. Tím opravdovým problémem je fakt, že předseda hnutí ANO zatím nepřišel na způsob, jak efektivně zlikvidovat všechny ty podle něj zbytečné demokratické pojistky, které mu tak nějak brání v absolutním rozletu.

Babiš má všechno, co mít mohl. Média, vládu, policii. Bezohledně likviduje všechny nepohodlné lidi, od vyšetřovatelů kauzy Čapí hnízdo až po podnikatele, kteří konkurují Agrofertu, a tak na ně posílá finanční správu.

Jenomže Senát jeho tlaku velmi pravděpodobně odolá, a to proto, že se mu nepodařilo rozdáváním guláše a koblih nakoupit všechny voliče. Odolala Praha. A nesmíme zapomenout zmínit, že odolává Evropská unie, a tak Evropská komise vyšetřuje jeho střet zájmů, jelikož to vypadá, že právě Babiš je konečným vlastníkem holdingu Agrofert.

Andrej Babiš se zlobí, možná se po debaklu ve volbách bude i mstít, snažit se zvýšit svůj vliv a zvrátit zdání, že svým rozpínáním tak nějak narazil na svůj strop. Ale tím, že nepůjde volit, tak maximálně odradí své vlastní voliče. A tak z toho v neděli bude zase dlouhý status Marka Prchala na Facebooku. Už víme předem o čem: V Brně a ve většině volebních obvodů se proti němu spiknou tradiční strany, kmotři a matrix.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]