Když Prymula zakazoval, Tvrdík ho chválil. Nyní šéf Slavie mlčí

Jaroslav Tvrdík (ČTK)

Jaroslav Tvrdík | FOTO: ČTK

Jaroslav Tvrdík našel po mnoha neúspěšných politických i manažerských štacích konečně místo, kde si může připsat i úspěchy. Jako předseda představenstva fotbalové Slavie, v současnosti našeho nejúspěšnějšího týmu, ovšem nabyl dojmu, že má opět o něco větší slovo než jiní šéfové ligových mančaftů i někteří politici. Na Twitteru tak začal promlouvat k veřejnosti a vyzýval ji k dodržování opatření nařízených Romanem Prymulou. Ministrovo bezrouškové dostaveníčko s Jaroslavem Faltýnkem a následné odvolání z funkce však už Tvrdík překvapivě nekomentuje.

Šéf úřadujícího mistra byl jedním z těch, kterým by na konci loňského ligového ročníku nevadilo, kdyby se soutěž nedohrála. Slavia měla dostatečný náskok a bylo jasné, že titul bude opět její. Kdyby to bylo bez zbytečného stresu, rozhodně by to vedení pražského týmu nevadilo. Do letošní sezony zatím slávisté nevstoupili podle představ, takže by se jim možná trocha času na “probrání” taky hodila.

Jaroslav Tvrdík tak najednou přestal hovořit o tom, že je finančně nepředstavitelné, aby se ročník nehrál podle plánu. Místo toho začal chválit ministra zdravotnictví za jeho přístup ke zvládání pandemie. “Prosím Vás, nadřaďme svůj osobní zájem společným prioritám. Respektujme pravidla a hygienická opatření,” napsal Tvrdík 9. října na Twitter, kde většinou komunikuje nejen s fanoušky Slavie.

K tomu přidal i několik dalších příspěvků, v nichž například tvrdil, že ministr Prymula dlouhodobě a bez výsledku varoval před druhou vlnou. “Není dnes hvězdou zábavných pořadů, vědomě převzal odpovědnost za svoji zemi. Má můj respekt a podporu,” napsal také Tvrdík. 

Přidal však i další vzkazy. “Ministr Prymula má nejvyšší možnou specializaci v oblasti vojenské i civilní epidemiologie. Ředitel fakultní nemocnice, děkan fakulty vojenského zdravotnictví, špičkový odborník. Respektujme ho!” vyzval šéf Slavie. 

Poté se Tvrdík opět vžil do role bosse fotbalového klubu a komentoval především dění v něm, přestup Vladimíra Coufala či cestu na zápas do Izraele. Úplně však chybí jakákoliv zmínka o Prymulově extempore v restauraci na Vyšehradě. Ani věta o tom, že ministr zdravotnictví naprosto zklamal, nebo naopak, že mu není co vyčítat. Najednou muž, který se ohání tím, že mu naslouchá početná ekipa fanoušků Slavie, mlčí. Nemá snad názor, nebo ještě čeká na vyjádření svého přítele Miloše Zemana a podle něj se zařídí? Ukáží následující dny. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com