Tři zabití čeští vojáci Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek se vrátili domů. Nejsmutnějším způsobem, jakým mohli – v rakvích. Ani to však nedokázalo aspoň na chvílí v některých lidech vyvolat pocit, že by se měli chovat slušně a s úctou. Republikou zněly sirény, později i zvony, někteří občané sledovali přílet armádního speciálu v přímém přenosu. Mezitím „vlastenci“ řádí na Facebooku a urážejí památku padlých hrdinů. Společnost je na tom špatně a takovéto události to odhalují v mrazivých detailech.

Veškerá špína, která se objevuje od nedělního incidentu v Afghánistánu, je však o to nebezpečnější tím, že je podporována některými politiky. Konkrétně komunisté a extremisté z SPD mají doslova žně. Potřebují upoutat pozornost a jinak než výkřiky, za které by se slušně vychovaný člověk styděl, jen kdyby na ně pomyslel, to neumí. U komunistů se o svědomí ani mluvit nedá, okamurovci zase dělají špinavý politický byznys, v němž není žádná etika a jde jen o získání podílu na moci.

Překvapivě se tentokrát nepřidal prezident Zeman, ale možná si jen nechává čas, aby nebyl označován za hyenu tak brzy po smutné události. Přitom je to právě prezident, kdo již od svého prvního zvolení pracuje na postupném, o to však drtivějším rozkladu společnosti a rozdělení občanů na dva znepřátelené tábory.

V takové situaci již stačí každá minimální „rozbuška“, která opět vyvolá zvířené reakce na sociálních sítí, kde se parta hrdinných diskutérů snaží rozdmýchat spor. Přitom v momentě, jako je smrt našich vojáků, nemá mít zbytečná, trapná a nechutná debata o jejich působení v zahraniční misi místo.

Pokud se do ní ovšem zapojují hyeny jako šéf extremistické SPD, členové KSČM, rádobysociologové oblíbení Martinem Konvičkou a další podivné existence, získává i mediální prostor a pro někoho se stává legitimní. Tak to ovšem není. Nyní se vzdává hold a nešpiní se, pánové Okamuro, Filipe a Hample. To vás měli doma naučit.

 

 

 

 

 

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora