Když Stuchlík doporučoval kadeřnictví, bylo to lepší než když dělá „politiku“

Petr Stuchlík  (Facebook P.Stuchlíka)

Petr Stuchlík | FOTO: Facebook P.Stuchlíka

Před posledními komunálními volbami ho veřejnost téměř neznala. Pak ovšem Andrej Babiš rozhodl, že Petr Stuchlík bude novým pražským primátorem. Dal podnikateli k dispozici desítky milionů na kampaň a čekal, o kolik vyhraje jeho ANO volby v hlavním městě. Na Pražáky ovšem kobliha a sousedské večeře dojem neudělaly a Stuchlík se musel svému šéfovi zpovídat za páté místo. Nyní se snaží Babišovi znovu ukázat, ale každý pokus skončí trapností a neúspěchem.

Pražská buňka hnutí ANO je hodně zvláštní organismus. Na jednu stranu dělá všechno, co jí Babiš nařídí, ale pokud se začne domnívat, že ji předseda kritizuje neoprávněně, dokáže se ozvat. Bylo tedy jasné, že když se z ničeho nic objeví Stuchlík, který z prvního místa na kandidátce pro komunální volby vyšoupne favorizovaného Patrika Nachera, bude zle. Výrazný zastupitel měl totiž reálnou šanci ještě alespoň trochu vyžehlit ostudu, kterou na magistrátě udělala Adriana Krnáčová.

Václavové Klausové (archiv F24)

Babiš se ovšem rozhodl, že si zase všechno udělá po svém a nesystematicky. Přesvědčil tedy Stuchlíka, aby prodal svou úspěšnou firmu, která obchodovala s chudobou a „navrtal“ ho do primátorské kandidatury. Půjčil mu svůj PR tým, lživě z něj udělal absolventa Harvardu a na svém facebookovém profilu ho obden chválil. Bylo to k ničemu, peníze vyhozené z okna, ponížení v hlavním městě, kde chtěl Babiš držet moc kvůli tomu, že to dobře vypadá.

Stuchlíka ovšem nešlo propustit ze služeb hnutí ANO jen tak. Stal se totiž nejdražším neúspěšným kandidátem premiérova hnutí a za to se musí platit. Proto byl neprimátor umístěn na magistrát, kde by měl dělat opoziční práci a upozorňovat na to, že „nové“ ANO už není to „krnáčovské“.

Zatím to ale vypadá, že se při tom Stuchlík hrozně trápí a neví, co si počít. Dokonce vstoupil do ANO a snažil se stát místopředsedou, ale podle předpokladů neúspěšně.

Tak se nyní zaměřil na facebookovou aktivitu. Nejdřív občany ve středu informoval, že stojí na „kruháku“ ve Vinoři, který se mu nelíbí, ve čtvrtek se zase pustil do slovní přestřelky s primátorem Hřibem, po němž chtěl, aby zastavil vodu, tryskající poblíž magistrátu. Použil k tomu i trapnou poznámku, že nestačí problém přikrýt tibetskou vlajkou, čímž narážel na to, že pirátský šéf Prahy nehorázně nepřehlíží, stejně jako Krnáčová, jak Čína utlačuje Tibet. Jeho vlajka se tak opět po čtyřech letech 10. března objevila v oknech magistrátu.

Velmi mě znepokojuje současný vývoj ohledně pražského dopravního podniku a hlavně v otázce budoucnosti linky metra D….

Zveřejnil(a) Petr Stuchlík dne Čtvrtek 21. března 2019

Na konec ještě Stuchlík dodal soupis věcí, které by ho zajímaly v problematice metra D.

Ticho, které se „ozývalo“ z neprimátorových sociálních sítí, vystřídala salva výčitek a kritiky na adresu současného vedení Prahy. Ukázalo to však pouze jednu věc. Bylo lepší, když Stuchlík na Facebooku doporučoval barber shopy, prodejny obleků a kavárny. To bylo alespoň trochu zajímavé.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]