Když už Vojtěch Filip lže, měl by to umět tak, aby to nebylo hned jasné

printscreen ČT

Předseda KSČM a první místopředseda poslanecké sněmovny Vojtěch Filip | FOTO: printscreen ČT

Naši komunisté budou příští rok slavit sto let své existence. Budou asi jediní, kdo to bude slavit, protože jinak si o jejich existenci a působení normální lidé myslí své, zvláště ti, kdo to zažili. Celou dobu drží pevně linii lhaní. Demokracie bude, kolchozy nebudou, měnová reforma nebude a tak dále. Potom všechno přesně naopak. Teď ale lže jejich momentální šéf Vojtěch Filip tak, že je to jasné, sotva to dořekne.

Na facebooku předsedy KSČM čteme: „Současná situace, více jak kdy jindy, vede za předsednictví Německa Radě EU pochopitelně mnoho lidí k zamyšlení, proč vlastně vznikla Evropská unie – oficiálně politická a ekonomická unie? Impulsem mého zamyšlení byl výrok ministra vlády SRN, který prohlásí v Bundestagu, že kromě práv bude bez dalšího vyžadovat povinnosti od členských zemí, které prý čerpají prostředky a výhody z členství v EU.

Roman Černý

Tedy nevím, jak čistý plátce, jako je Česká republika, čerpá prostředky, když platí více, než dostává? Ale to je jiná otázka, manipulativních vystoupení pana ministra vlády kancléřky A. Merkelové, který si nevidí do úst. Že prý si klade za cíl zlepšit spolupráci v Evropě. Proč ne, kdyby to ovšem tak bylo. Není! Evropská unie je dnes více než kdy v minulosti jen jedním z nástrojů nadnárodních finančních struktur k úplnému ovládnutí Evropy. Z pohledu uvedené závislosti se nebojím ani výrazu až ‚otrokářského‘ ovládnutí.“

Ale ne, soudruhu. Česká republika není čistý plátce, ale od svého vstupu čistý příjemce. Za rok 2019 jsme měli „čistou pozici“ přes 68 miliard korun. Od vstupu v roce 2004 je to 860 miliard korun.

Komunisté už se vůbec nesnaží lhát nějak věrohodně. To už to vnitřně zabalili, nebo se obracejí k těm vrstvám obyvatel, které věří všemu kromě skutečných dat? Možná obojí, do jejich složité mysli je těžké nahlédnout.

Někdo zkouší pomocný argument, kolik peněz od nás odteče na dividendách. To je starý trik. Tahle čísla s Evropskou unií nijak nesouvisí, ty toky by tu byly, i kdybychom nebyli v Unii, nebo by vůbec neexistovala. V uvedených číslech těm lidem ostatně chybí, že asi čtvrtina dividend se u nás reinvestuje zpátky, že to nejsou peníze, které dostává EU, ale akcionáři, a že tady ty firmy taky platí daně.

Pod Filipovým příspěvkem se ozvali lidé, kteří mu rovnou napsali, že to není pravda. Fanoušci ale pořád jedou to svoje. Jsou zcela nezasažení a nezasažitelní jakoukoli informací, co jim nezapadá do jejich předem připraveného světa. Bude v tom už nějaký spíše psychologický než politologický problém.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner