Když Zeman poruší zákaz pořádání akcí, je to podle Ovčáčka vítězství pravdy a lásky

repro FTV Prima

Prezident Miloš Zeman | FOTO: repro FTV Prima

Česká republika je v neuvěřitelné situaci z mnoha hledisek. Premiér, který by měl zemi vyvést z krize, uklidňovat a být tím, komu lidé mohou věřit, je v koncích. Neví a při tiskovce se téměř sesypal. Jeho ministr zdravotnictví si pro změnu za sebe při projevu proneseném s 24hodinovým zpožděním naaranžoval své podřízené tak, že celá akce vizuálně působila jako přebírání moci ve státě. Oba tito pánové vyzývají lidi, aby respektovali vládní nařízení, a speciálně premiér dokonce vyhrožuje těm, kdo je nebudou dodržovat.

V ostrém kontrastu s tím je dění na Pražském hradě. Dětinsky umanutý Miloš Zeman trvá na tom, že v době platnosti těch nejpřísnějších protiepidemických opatření si uspořádá své tradiční nedůstojné mecheche u příležitosti svátku 28. října, kde si každoročně užívá předávání státních vyznamenání zvláštnímu mixu lidí. Od hrdinů až po zcela absurdní figurky, kterým Zeman děkuje státním vyznamenáním za to, že ho podporují.

FORUM 24

Babiš je tak slabý premiér, že tuto akci nedokáže Zemanovi zrušit. Deset milionů obyvatel České republiky se nesmí scházet ve větším počtu. Hospodští nesmí do svých podniků pustit hosty, studenti se museli vystěhovat z kolejí. Jen na Pražském hradě bude další nedůstojné předávání vyznamenání. Protože Zeman může všechno.

Jak vůbec může vláda po lidech chtít, aby dodržovali její nařízení, když je ignoruje hlava státu? Jen pro připomenutí, Zemanovo okolí už na jaře nedodržovalo karanténu. Kancléř Mynář si uspořádal zabijačku, prezidentův prominentní poradce Nejedlý se po návratu ze záhadné mise v Číně, kdy měl být dva týdny v karanténě, vesele promenoval po centru Prahy.

Pomyslnou korunu tomu nasadil hradní mluvčí Ovčáček, který se snaží odrážet drtivou kritiku, jež se valí na Zemana a Babiše. Jeden z jeho „nejpovedenějších“ tweetů k této věci zní: „Historie bude nesmlouvavá. Pokus médií a opozice pošpinit lží a nenávistí státní svátek 28. října, fundament této republiky, bude jistojistě negativně zaznamenán. Pravda a láska totiž nakonec vždy zvítězí nad lží a nenávistí.“ Ovčáček se opět nechal unést svými vášněmi. Taky zapomíná, že 28. říjen byl fundament jiné republiky, než je ta současná.

V jednom má ale pravdu. Historie bude nesmlouvavá. Jak v ní asi bude zanesena doba Miloše Zemana? Je škoda, že vášnivý uctívač 28. října Zeman ignoruje například výročí 21. srpna a státní svátek 17. listopadu. Proč asi?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner