Kim Čong-un se prý chystá zakázat lechtivé filmy, zahraniční televizní stanice či oslavy narozenin

Vůdce KLDR Kim Čong-un. (commons.wikimedia.org/CC BY 4.0)

Vůdce KLDR Kim Čong-un. | FOTO: commons.wikimedia.org/CC BY 4.0

Severokorejský vůdce Kim Čong-un ovládá zemi tvrdou rukou. Ke všem restrikcím, které musí občané KLDR respektovat, se nyní zřejmě přidá ještě několik zákazů a omezení. Podle přeběhlíka ze státu, vedeného nekompromisním diktátorem, chystá Kim zrušit spoustu věcí, které provází mnoho Korejců v každodenním životě.  

Devětatřicetiletý Nejvyšší vůdce Korejské lidově demokratické republiky se podle informací serveru Firstpost rozhodl nechat vytvořit komando, které sleduje chování občanů, které později podrobně vyhodnocuje. Podle přeběhlíka se jedná o kontroly oblečení, zjišťuje se, jakou lidé poslouchají hudbu, jaká sledují videa na internetu nebo zda si obarvili vlasy. Narozeninové oslavy jsou omezovány.

Titulní strana Týdeníku FORUM (FORUM 24)

„Stále říkají, aby se nepořádala setkání a nepil se alkohol, protože když jsou lidé opilí, nakonec určitě zazpívají jednu nebo dvě jihokorejské písně,“ tvrdý člověk, kterému se podařilo ze Severní Koreje utéci.

Podle dalších zpráv z KLDR, byly z jedné z univerzit vyhozeni čtyři studenti, kteří podle místních úřadu přehnaně sledovali zahraniční televizní stanice, což mělo za následek, že začali hovořit s jihokorejským přízvukem. Všichni byli za trest poslání do uhelného dolu, kde nyní musí pracovat.

Další prohřešky se trestají například posíláním do převýchovných či pracovních táborů, nebo vyhozením ze zaměstnání. Za sledování pornografie může být občan KLDR dokonce popraven. Před dvěma lety se objevila zpráva, podle níž bylo za poslední dekádu zastřeleno nejméně deset lidí, kteří sledovali jihokorejský obsah.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články