Kladno bezdůvodně zakázalo reklamní stojan TOP 09

Volební mítink TOP 09 ()

Novinky.cz dnes přišly se zprávou, že magistrát města Kladna zde zakázal reklamní stojany strany TOP 09. Odůvodnil to tím, že jejich konstrukce umožňuje schování bomby. TOP 09 tento důvod považuje za absurdní, neboť reklamní stojany tohoto typu používá po celé České republice a nikde jinde k problému nedošlo. Také na Kladně bylo umístění těchto stojanů původně povoleno.

Petr Soudek (TOP 09) k tomu Svobodnému fóru řekl: „O povolení umístění reklamních stojanů jsme zažádali už dávno, 18. května nám bylo umístění oficiálně povoleno. Druhého září do datové schránky naší strany přišel dopis, že magistrát rozhodnutí o povolení stojanů ruší, neboť stojany mohou ohrožovat měkké cíle.“

Kladenská buňka TOP 09 se podle pana Soudka proti rozhodnutí odvolá, rozhodnutí prozkoumali právníci strany a shledali ho nesmyslným. „Proti rozhodnutí se odvoláme, zdůvodnění tohoto rozhodnutí je nicotné, podle našich právníků neobsahuje ani formální náležitosti, které takovéto rozhodnutí musí mít,“ dodává Soudek.

Novinky.cz dále píší, že TOP 09 považuje jednání magistrátu za šikanu a účelové rozhodnutí. Hrozí totiž nebezpečí, že než se na magistrátu o odvolání rozhodne, bude už po volbách. K celé věci se navíc vyjádřila poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová, která upozornila, že magistrát ve stejné době povolil podobný zábor hnutí ANO. „Ten ale pravděpodobně nebezpečným shledán nebyl,“ řekla Svobodnému fóru.

MK-reklamni_zarizeni-

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]